ADATA wprowadziła do sprzedaży obudowę na dyski ED600. Jest ona zgodna z urządzeniami SATA HDD i SSD o rozmiarze 2,5″ i grubości 7 i 9,5 mm. Do transmisji danych wykorzystywany jest interfejs USB 3.1. Aktualnie producent oferuje tylko model w kolorze czarnym. Obudowa posiada wymiary 136 x 96 x 19 mm oraz wagę 126 gramów. W zestawie jest dołączony kabel USB 3.1.

Funkcjonalna konstrukcja obudowy ED600 sprawia, że montaż dysku nie wymaga żadnych narzędzi. Wystarczy jedynie włożyć do wnętrza dysk HDD/SDD, po czym przy użyciu specjalnego przycisku blokady zamknąć górną klapkę.

ADATA ED600

Model ED600 jest odporny na wstrząsy, wodę i kurz (norma IP54), co zapewnia lepszą ochronę dysków HDD/SSD i zarchiwizowanych na nich danych. Wszystko to dzięki solidnej konstrukcji oraz wewnętrznej warstwie z grubej i wytrzymałej gumy silikonowej.

ADATA ED600

Model ED600 jest objęty roczną gwarancją od producenta. Sugerowana cena obudowy to 49 zł.


Poprzedni artykułEkipa PcMod.pl odwiedziła studio Jujubee S.A w Katowicach
Następny artykułDell powraca z nową odsłoną promocji dla graczy – Grabonament
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.