Realpolitiks pojawi się na komputery PC w lutym 2017 roku

0

Studio Jujubee S.A. ogłosiło, że strategia czasu rzeczywistego Realpolitiks zostanie wydana w lutym 2017 roku. O grze można było się dowiedzieć podczas targów Poznań Game Arena 2016. Aczkolwiek twórcy nie udostępnili żadnego stanowiska z nią do wypróbowania. Tytuł pozwala na wcielenie się w przywódcę każdego współczesnego państwa. Gracz do wyboru otrzymuje trzy systemy polityczne: demokrację, autorytaryzm oraz totalitaryzm.

Gra pozwala zmierzyć się z problemami współczesnego świata, poznać widoczne i niewidoczne granice geopolityczne. Można skorzystać z siły gospodarczej kraju, aby wziąć udział w konfliktach militarnych i rozmowach międzynarodowych. Gracze mogą użyć umiejętności dyplomatycznych, przewagi gospodarczej albo potęgi militarnej i dokonaj różnych wyborów moralnych i etycznych.

Można zostać cenionym członkiem ONZ albo nuklearnym tyranem, zastraszającym wszystkich wokół ciebie. Gra pozwala rozszerzać własne terytoria, a także tworzyć zamorskie koloni. Zwieńczeniem może być nawet zbudowanie cywilizacji w kosmosie.

Co zaoferuje Realpolitiks:

  • Prowadź dowolne państwo w świecie globalnej dominacji w różnych scenariuszach gry.
  • Ukształtuj system polityczny swojego kraju i zdecyduj o relacjach z innymi narodami.
  • Kształtuj politykę wewnętrzną i zagraniczną oraz mierz się z zagrożeniami ze strony kataklizmów naturalnych, terroryzmu, kryzysów finansowych i nie tylko.
  • Wykorzystaj znane instrumenty polityczne w relacjach międzynarodowych, m.in. poprzez wywiad wpływaj na sprawy wewnętrzne innych krajów.
  • W relacjach z innymi państwami kieruj się moralnością i etyką… lub nie.
  • Rozległe drzewo decyzyjne oraz zróżnicowane mini-scenariusze i wydarzenia losowe gwarantują, że do gry będziesz wracać wielokrotnie.