Polska Liga Esportowa – wystartował sezon Wiosna 2018

0

Wystartowała Polska Liga Esportowa – sezon Wiosna 2018. Do rywalizacji w grach Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends przystępuje 18 drużyn, które walczą o łączną pulę 261 360 złotych. Po raz pierwszy w historii w dniach 21-22 kwietnia (sobota-niedziela) zmagania graczy będzie mogła na żywo osobiście podziwiać publiczność. 1. kolejka League of Legends i 3. kolejka Counter Strike: Global Offensive zostaną rozegrane podczas Good Game – Warszawskich Targów Gier (bilety i karnety dostępne są na stronie goodgameexpo.com).

Z kolei ostatnim akcentem sezonu będą play-offy offline. Dojdzie do nich przy okazji tegorocznej edycji GameON Kielce (23-24 czerwca, więcej informacji na gameon-kielce.pl), największej imprezy dla graczy w województwie świętokrzyskim, wymienianej jako jeden w ważniejszych punktów na eventowej mapie Polski.

Wszystkie mecze Polskiej Ligi Esportowej będą transmitowane na kanale Twitch.tv ESPORT NOW. Pula nagród całych rozgrywek to 261 360 zł. Za każde zwycięstwo w sezonie zasadniczym zespół otrzyma 1200, a za remis 600 złotych.

Oficjalnym bukmacherem Polskiej Ligi Esportowej jest STS, dzięki któremu fani esportu mogą korzystać z szerokiej oferty zakładów dedykowanych rozgrywkom (sts.pl/pl/esport). Współorganizatorem Polskiej Ligi Esportowej jest ELIGA.

Counter-Strike: Global Offensive
Obrońcą tytułu jest Team Kinguin. Startuje 10 drużyn: oprócz mistrzów, 5 pozostałych czołowych z ubiegłego sezonu: x-kom team (wcześniej jako Venatores), AGO Esports, PRIDE, Pompa Team i SEAL Esports, a także 4 ekipy wyłonione z kwalifikacji: Izako Boars (wywalczyli awans również w poprzedniej edycji), adwokacik, Codewise Unicorns i PACT. W ciągu 9 tygodni do 12 czerwca rozegranych zostanie 9 kolejek etapu ligowego, a w dniach 23-24 czerwca odbędą się play-offy z udziałem 4 najlepszych zespołów.

League of Legends
W grze League of Legends konkuruje 8 ekip: 4 najlepsze drużyny zakończonego sezonu: Illuminar Gaming, Team Ascent (wcześniej jako Team DPD), Pompa Team i ProXima Gaming (po przejęciu Sneaky FoxEZ), do których dołączają 4 zespoły z kwalifikacji: Egamink E-sport (walczył o utrzymanie), Fake Team, Młodzi Esports i Trójca Święta -1. Rywalizacja trwać będzie od 21 kwietnia do 13 czerwca. W 7 tygodni uczestnicy rozegrają 7 kolejek, po których dla 4 czołowych sił etapu ligowego przyjdzie czas na play-offy. Obrońcą tytułu jest Illuminar Gaming.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments