Jak możemy przeczytać na portalu pcworld.com w fazie projektowania jest pamięć operacyjna DDR5. Nowa technologia ma się pojawić w tuż przed 2020 rokiem i w pierwszej kolejności trafić do serwerów. Po około 12 – 18 miesiącach ma się rozpowszechnić na laptopy i komputery stacjonarne. Eksperci przewidują, że nowa pamięć będzie korzystała z takic technologii, jak PCM (phase-change memory), RRAM (resistive RAM) lub MRAM (magnetoresistive RAM).

Co więcej, za około 4 lat wirtualna rzeczywistość będzie już na porządku dziennym. A to będzie wymagało mocnego sprzętu, w postaci procesora, karty graficznej i oczywiście pamięci operacyjnej.

Prócz tego rynek serwerów rozwija się bardzo dynamicznie. Co roku można odnotować wzrost od 50 do 100% obecnej ilości pamięci RAM w serwerach, co jest związane z przetwarzaniem ogromnej ilości danych.


ŹRÓDŁOpcworld.com
Poprzedni artykułBethesda Softworks udostępnia zwiastun z rozgrywki w Dishonored 2
Następny artykułSK Hynix ujawnia kilka szczegółów odnośnie HBM2 i GDDR6
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.