Firma nVidia udostępniła pełną specyfikację karty graficznej GeForce GTX 1060. Karta będzie oparta na układzie GP106-400 wykonanym w 16 nm procesie technologicznym FinFET. Na pokładzie znajdziemy 1280 rdzeni CUDA, prawdopodobnie 106 jednostek teksturujących oraz możliwe 48 jednostek renderujących. Nowy model zostanie wyposażony w 6 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 8000 MHz i 192 bitowej szynie danych. Da to łącznie 192 GB/s przepustowości.

World first announcement of the GTX1060 at NVIDIA Australia & New Zealand's Pascal event in Melbourne!!Are you going to be getting one?

Posted by AORUS on Donnerstag, 7. Juli 2016

GeForce GTX 1060 będzie posiadał TDP na poziomie 120 W oraz dodatkową 6 pinową wtyczkę zasilania. Według wstępnych informacji, karta ma zostać pozbawiona złącza SLI i nie wiadomo, czy będzie ją można łączyć w jakichkolwiek konfiguracjach. nVidia deklaruje, że model ten ma posiadać wydajność karty GeForce GTX 980.

nVidia GeForce GTX 1060

W sprzedaży karta ma się pojawić 19 lipca w sugerowanej cenie 249 dolarów oraz 299 dolarów za model Founders Edition. Warto zauważyć, że płytka PCB tego modelu jest bardzo krótka i byłoby miło, jakby producenci zrobili wersje mini-ITX.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułADATA AI910 – uniwersalny czytnik kart dla PCtów i iOS
Następny artykułNoblechairs EPIC 2016 dostępne w sklepie ProLine
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.