2 października 2017 roku zmarł Paul Otellini, były prezes firmy Intel. W chwili śmierci miał 66 lat, żonę Sandy oraz dwójkę dzieci – syna Patricka i córkę Alexis. Był szóstym w kolejności CEO firmy Intel od początku założenia firmy. Warto tutaj nadmienić, że z wykształcenia był pierwszym ekonomistą na tym stanowisku. Do tej pory posady te obejmowali głównie inżynierowie.

Współpracę z firmą Intel zaczął w 1974 roku. Przez ten czas był dyrektorem generalnym grupy Intel Architecture Group, dyrektorem sprzedaży i marketingu. W 2003 roku objął stanowisko szefa działu operacyjnego i pozostał nim do 2005 roku.

W 2005 roku objął stanowisko dyrektora generalnego. Dzięki niemu firma Intel odzyskała dawną świetność. Wyznaczył także kierunek rozwoju na kolejne lata. Na emeryturę zdecydował się odejść w 2013 roku. Pod koniec jego kadencji firma Intel mogła się pochwalić przychodem w wysokości 34 miliardów dolarów.


ŹRÓDŁOnewsroom.intel.com
Poprzedni artykułGOG.com uruchomiło Weekly Sale: 2K Games + Paradox + Rebellion
Następny artykułWolfenstein II: The New Colossus z misją w Nowym Orleanie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.