Mousesports w finale. Podsumowanie dnia ESL Pro League.

0
24
karrigan 1
karrigan 1

Za nami kolejny dzień europejskiego ESL Pro League Season 11. Tym razem mogliśmy oglądać tylko jedno spotkanie, ale za to jakie. Mecz, którzy zaważył o awansie do wielkiego finału rozgrywek – spotkanie pomiędzy mousesports i Astralis.

MOUSESPORTS 2:1 ASTRALIS 

Dust 2 

Pierwszą mapą spotkania był Dust 2, który zaczął się zdecydowanie lepiej dla Duńczyków. Lukas “gla1ve” Rossander wraz z kolegami zwyciężył połowę wynikiem 10:5. Mimo to w drugiej części oponenci postawili się o wiele bardziej doprowadzając ostatecznie do remisu 15:15. W dogrywce to ekipa “myszek” przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, kończąc Dusta 19:17.

Inferno

Druga mapa zaczęła się podobnie jak ta pierwsza – od dominacji Astralis. Tym razem jednak Duńczycy potrafili doprowadzić wynik do końca zwyciężając dość łatwo 16:5. Zdecydowanie wiodącą postacią swojej ekipy był Nicolai “device” Reedtz, który zanotował rating wysokości 1.82 (jego stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 22/15)

Nuke

Ostatnia mapa spotkania stała pod wielkim znakiem zapytania. Pierwsze dwie mapy to Astralis prezentowało się lepiej, mimo że na jednej z nich musieli uznać wyższość rywala. Ostatecznie Nuke okazał się chyba najciekawszy z całej rywalizacji. Podopieczni Dannego “zonica” Sørensena ponownie zaczęli dobrze, wygrywając pierwszą połowę, a następnie doprowadzając do stanu 10:6. Potem było już tylko gorzej, ponieważ przegrali 8 rund z rzędu między innymi dzięki niesamowitej dyspozycji Davida “frozena” Čerňanskiego, który wygrał kilka bardzo ważnych pojedynków będąc samemu na kilku rywali. Ostatecznie to mousesports zwyciężyło wynikiem 16:12 tym samym wygrywając całe spotkanie i awansując do finału europejskiego ESL Pro League Season 11.

Warto przypomnieć, że “myszy” zwyciężyły w finałach zeszłego sezonu tych rozgrywek, więc wygrywając po raz kolejny na pewno zapisali by się w historii tego turnieju.

Czy uda im się do tego doprowadzić? Przekonamy się o tym oglądać finał, który odbędzie się już dzisiaj o godzinie 16:25 w systemie BO5. Transmisja w języku polskim lub angielskim na platformie twitch.tv

Zapraszam także do innych tekstów dotyczących tych zawodów. Ostatni artykuł można znaleźć tutaj.


Poprzedni artykułHorizon Zero Dawn zmierza na komputery osobiste
Następny artykułMSI GeForce GTX 1650 D6 VENTUS XS – karta graficzna mini-ITX
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments