Izabela Breguła, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich, została wyróżniona podczas forum Microsoft in Education w Barcelonie, za udział w międzynarodowym projekcie. Projekt był wynikiem pracy zespołowej innowacyjnych nauczycieli reprezentujących Polskę, Pakistan, Bangladesz, Ekwador oraz Liban.

Grupa wspólnie zaprojektowała plan działań mających przeciwdziałać porzucaniu nauki przez dzieci w Bangladeszu na rzecz zarobkowania i pomocy w utrzymaniu rodziny. W całość przedsięwzięcia zaangażowani będą nie tylko sami nauczyciele, ale także dzieci i rodzice z ich szkół. Projekt zajął 3. miejsce w kategorii Ubóstwo (Poverty).

Projekt, który współtworzyła Izabela Breguła, zdobył 3. miejsce w kategorii Poverty. W zespole pracowali także nauczyciele z Bangladeszu, Pakistanu, Libanu i Ekwadoru. Mieli za zadanie zmierzyć się, z problemem szkoły w Bangladeszu, w której dzieci często muszą porzucić naukę na rzecz pracy zarobkowej i wsparcia materialnego rodziny. Celem projektu międzynarodowego zespołu nauczycieli było więc wsparcie szkoły i zahamowanie zjawiska przerywania nauki przez uczniów ze względu na konieczność pomocy swoim ubogim rodzinom.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments