TechPowerUp udostępniło aplikację GPU-Z 2.12.0. Odpowiada ona za pokazywanie dużej ilości informacji o kartach graficznych. Dodano wykrywanie tzw. fałszywych kart graficznych, które wykorzystują stare wersje rdzeni. Mowa tutaj o kartach NVIDIA z następującymi oznaczeniami: G84, G86, G92, G94, G96, GT215, GT216, GT218, GF108, GF106, GF114, GF116, GF119, GK106.

Jest to bardzo ciekawa nowość. Jeżeli GPU-Z wykryje taką kartę, to dodaje w polu Name przedrostek [FAKE]. Z boku pojawia się również żółty znaczek ostrzegawczy.

Pozostałe zmiany:

  • Dodano możliwość zapisywania BIOSu kart NVIDIA Turing
  • Dodano monitorowoanie wielu wentylatorów dla kart Turing
  • Dodano procentową wartość prędkości wentylatorów dla kart Turing
  • Dodano informacje o złączach HDMI i Display port w zakładce Advanced -> NVIDIA
  • Moc pobierana przez kartę graficzną jest od teraz podawana zarówno w procentach w TDP, jaki Watt
  • Naprawiono sporo błędów

ŹRÓDŁOhothardware.com
Poprzedni artykułNVIDIA odtworzyła lądowanie na Księżycu z użyciem kart GeForce RTX
Następny artykułPolsat Games, czyli nowy kanał z e-sportem, technologią i anime
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.