ESL Gaming z nowym kalendarzem wydarzeń na rok 2021!

0
24
ESL Gaming
Fot. ESL - Helena Kristiansson
Poznaliśmy cały plan oraz kalendarz na 2021 rok, który zaprezentował ESL Gaming. Większość turniejów, których organizatorem będzie ESL oraz DreamHack zostanie rozegranych w studiu i oczywiście bez udziału publiczności. Jeśli obostrzenia ulegną zmianie, ESL Gaming zorganizuje swój flagowy turniej – ESL One Cologne powered by Intel, ale to dopiero w lipcu.

Prawdopodobnie niemiecki turniej ESL One Cologne 2021 odbędzie się z udziałem publiczności, ale wszystko zależy od tego, jaka sytuacja będzie panowała na świecie. Decyzja o tym, czy turniej w Niemczech będzie z kibicami, czy bez dopiero bliżej turnieju.

Kalendarz rozgrywek i eventów na 2021 r. zależał będzie od aktualnych wytycznych sanitarnych, przy czym głównym priorytetem ESL Gaming jest bezpieczeństwo całego personelu i uczestników. Wytyczne te są zgodne z protokołem CSPPA „Return to LAN”, którego celem jest maksymalna ochrona zawodników przed COVID-19. ESL Gaming poinformuje o zmianach w swoim kalendarzu po pierwszym kwartale 2021 r.

Pomimo odejścia od turniejów i festiwali rozgrywanych przed publicznością, ESL Gaming szykuje się do roku pełnego e-sportowych emocji. Firma błyskawicznie przekształciła swoje wydarzenia w formaty online, czego rezultatem była rekordowa widownia, która przekroczyła najbardziej śmiałe prognozy oglądalności. W 2021 r. ESL Gaming również skoncentruje się na rozwoju wydarzeń transmitowanych online, aby zapewnić fanom możliwość oglądania jeszcze większych i lepszych produkcji.

ESL Gaming
Fot. ESL

Ulrich Schulze, SVP Product w ESL Gaming, powiedział:

Podobnie jak wiele innych branż, musieliśmy zareagować i zmienić nasze plany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności, jednocześnie realizując światowej klasy wydarzenia i rozgrywki. Rok 2021 będzie wyglądał nieco inaczej, ponieważ cały czas stosujemy się do najnowszych wytycznych zdrowotnych związanych z pandemią. Równocześnie planujemy bogaty kalendarz wydarzeń. Robimy wszystko, by gracze mogli wrócić do rywalizacji w środowisku LAN, a kibice na widownię podczas ESL One Cologne. Oczywiście, jest to uzależnione od najnowszych wytycznych. W odpowiednim czasie udostępnimy kolejne informacje dotyczące wszystkich turniejów„.

Rozgrywki w CS:GO rozpoczną się od styczniowego DreamHack Open i kontynuowane będą przez cały rok zgodnie z wypełnionym po brzegi harmonogram EPT Masters i EPT Challenger. Kalendarz Dota 2 będzie również wypełniony turniejami na wielu poziomach, podczas gdy seria turniejowa StarCraft® II rozpocznie się wraz z DreamHack StarCraft® II Masters w maju 2021 roku. Zakończy się zaś podczas IEM Katowice w lutym 2022 r., kiedy to zawodnicy zmierzą się o tytuł Mistrza Świata i nagrodę główną w wysokości 500 000 dolarów. Cykl Warcraft® III rozpocznie się od DreamHack Warcraft® III Open w maju 2021 r., a zakończy się w grudniu Mistrzostwami DreamHack Warcraft® III.

Więcej informacji na stronie oficjalnej stronie ESL Gaming.
Zapraszamy również do tekstu na temat Intel Extreme Masters Katowice 2021.


Poprzedni artykułSilverStone TP04 – nowy radiator dla dysków SSD M.2
Następny artykułWisła All in! Games Kraków zagra w kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2021
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments