Organizatorzy Digital Dragons 2017 ujawnili dwie nowe kategorie konkursowe. Pierwsza z nich to Best Polish DLC of 2016 – nagroda dla najlepszej dodatkowej zawartości do wydanej już gry. Trzy litery – DLC – od lat budzą skrajne emocje wśród fanów gier wideo. Są fani, którzy cieszą się z możliwości pozostania w świecie cenionej gry trochę dłużej za dodatkową opłatą.

W kategorii Best VR Game of 2016 nominowano po raz pierwszy produkcje, których twórcy skutecznie przekuli szerokie możliwości rozwijającego się szybko medium na pełnoprawne, komercyjne tytuły zdolne zaspokoić wygórowane oczekiwania odbiorców spragnionych nowych horyzontów rozrywki. Nie sposób też jednak nie zauważyć dokonującego się przełomu. VR wyszedł wreszcie z działów R&D, by z ciekawostki dla zapaleńców stać się pełnoprawnym produktem konsumenckim, który w wielu różnych formach zawędrował już w ręce milionów graczy. Stwierdzenie, że rynek VR dojrzał byłoby jeszcze trochę na wyrost, z pewnością jednak producenci sprzętu i ewangeliści technologii przygotowali żyzny, podatny grunt gotowy by przyjąć kiełkujące coraz powszechniej pomysły twórców gier.

Konferencja Digital Dragons 2017 potrwa w dniach 22 i 23 maja w Krakowie. Miasto już po raz szósty zmieni się w europejską stolicę branży gier wideo. Zgodnie z tradycją podczas imprezy odbędzie się gala wręczenia nagród Digital Dragons Awards za największe dokonania w dziedzinie gier wideo. Te najbardziej prestiżowe wyróżnienia przyznawane w Polsce tym razem rozdane zostaną aż w ośmiu kategoriach. Znamy już nominowane tytuły!

Tradycyjnie, nagrody przyznane zostaną polskim twórcom w kategoriach Best Polish Game, Best Polish Mobile Game, Best Polish Game Design, Best Polish Game Art, Best Polish Game Audio oraz w kategorii międzynarodowej – Best Foreign Game of 2016. Rzucającą się w oczy nowością są kategorie Best VR Game i Best Polish DLC.

Oto lista nominowanych do Digital Dragon Awards w 6. edycji konkursu:

Nominacje do Best Polish Game of 2016
Bound (Plastic)
Shadow Warrior 2 (Flying Wild Hog)
Sky Force Reloaded (Infinite Dreams)
SuperHot (SUPERHOT team)

Nominacje do Best Polish Mobile Game of 2016
60 Seconds! (Robot Gentleman Studios)
Crush Your Enemies! (Vile Monarch)
Oh…Sir! The Insult Simulator (Vile Monarch)
Sky Force Reloaded (Infinite Dreams)

Nominacje do Best Polish Game Design of 2016
Book of Demons (Thing Trunk)
Bound (Plastic)
Oh…Sir! The Insult Simulator (Vile Monarch)
SuperHot (SUPERHOT team)

Nominacje do Best Polish Game Art of 2016
Book of Demons (Thing Trunk)
Bound (Plastic)
Shadow Warrior 2 (Flying Wild Hog)
SuperHot (SUPERHOT team)

Nominacje do Best Polish Game Audio of 2016
Bound (Plastic)
Detached (Anshar Studios)
Layers of Fear (Bloober Team)
Lichtspeer (Lichthund)
Shadow Warrior 2 (Flying Wild Hog)
SuperHot (SUPERHOT team)

Nominacje do Best Polish DLC of 2016
Dying Light: The Following (Techland)
Superhot VR (SUPERHOT team)
This War of Mine: The Little Ones (11bit studios)
Wiedźmin 3: Krew i Wino (CD Projekt RED)

Nominacje do Best VR Game of 2016
Bound VR (Plastic)
Detached (Anshar Studios)
SuperHot VR (SUPERHOT team)
The Vanishing of Ethan Carter VR (The Astronauts)

Nominacje do Best Foreign Game of 2016
Doom (Bethesda Softworks)
Firewatch (Panic Inc.)
Inside (PlayDead)
Overwatch (Activision Blizzard)

Jak co roku, nominacje do Digital Dragons Awards zgłaszali cenieni Polscy profesjonalni twórcy gier. W jury, pod przewodnictwem Radosława Jaroszka, redaktora naczelnego serwisów Gry.Onet.pl i Gamezilla.pl w tej edycji zasiadają: Mariusz Borkowski, serwis gamemusic.pl, Jerzy Poprawa, redaktor naczelny magazynu CD Action, Krystian Smoszna, redaktor naczelny serwisu GRYOnline.pl, Grzegorz Marczak, właściciel i redaktor naczelny bloga technologicznego Antyweb.pl, Piotr Mańkowski, redaktor naczelny magazynu PIXEL oraz Paweł Węgrzyn, kierownik Zakładu Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gala rozdania nagród rozpocznie wieczorną imprezę wieńczącą pierwszy dzień konferencji.


Poprzedni artykułCooler Master prezentuje klawiatury MasterKeys Pro S White i Pro M RGB
Następny artykułMad Catz RAT Pro X+ – lekka i bardzo modyfikowalna mysz dla profesjonalistów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.