Firma Crytek zaprezentowała domo Neon Noir. Jest ono o tyle niezwykłe, że pokazuje możliwości ray-tracingu z wykorzystaniem silnika CryEngine 5.5 i karty graficznej Radeon. A jak wiemy obecnie żadna karta od AMD nie jest wyposażona w specjalistyczne jednostki do śledzenia promieni. Firmy Crytek udowodniła tym samym, że nie potrzebne są obecnie mocne karty GeForce RTX 20XX do uzyskania takich efektów.

Crytek sugeruje, że do stworzenia efektów w demie Neon Noir wystarczy w zupełności karta graficzna GeForce lub Radeon ze średniej półki. Potrzebne będą jedynie interfejsy programowania DirectX 12 lub Vulkan.

Co ciekawe, demo Neon Noir działało na karcie AMD Radeon RX Vega 56, a zatem jej odpowiednikiem wydajnościowym jest GeForce GTX 1070.


ŹRÓDŁOcryengine.com
Poprzedni artykułZOTAC GAMING GeForce GTX 1660 – karta graficzna mini-ITX
Następny artykułA Road to Somewhere New – zapowiedź dodatku do ETS 2
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.