Firma Maxon zaprezentowała benchmark Cinebench R20. Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do testowania stabilności i wydajności procesorów firm AMD i Intel. Benchmark jest bardzo wymagający i pozwala na ocenę poszczególnych jednostek względem siebie. Szczególnie tyczy się to standardowego i ekstremalnego podkręcania procesorów.

Cinebench R20 otrzymał usprawnienia, jakie pojawiły się w programie Cinema 4D. Pojawiły się także całkowicie nowe wymagania sprzętowe. Teraz trzeba posiadać minimum Windows 7 64 bity SP1, procesor z instrukcjami SSE3 oraz 4 GB pamięci RAM.

Z nowości znajdziemy skalowanie się powyżej 64 wątków, obsługę wielu nowych instrukcji w procesorach, a także wsparcie dla najnowszych modeli.

Jeżeli chodzi o pobieranie, to benchmark jest obecnie dostępny jedynie w sklepach Microsoft Store i Apple Store.


ŹRÓDŁOmaxon.net
Poprzedni artykułKoniec produkcji procesorów Intel Skylake 6 generacji
Następny artykułKlasyczne Diablo wydane na platformie GOG
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.