Mistrzostwa Polski Rainbow Six: Siege startuje z drugą edycją

0

ESL i polski oddział Ubisoft rozpoczęli drugą edycję Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege. Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko samych graczy, ale także całej esportowej społeczności. Tegoroczna odsłona rozgrywana będzie na komputerach PC. Poprzedzą ją otwarte kwalifikacje, które wystartują 8 lipca. Pula nagród w wysokości 20000 zł zostanie podzielona pomiędzy 4 czołowe drużyny.

Zaplanowano cztery rundy otwartych kwalifikacji, a awans do głównej części turnieju uzyskają dwie z drużyny, które w poszczególnych rundach osiągną najlepsze wyniki.

Mistrzostwa Polski Rainbow Six: Siege

We właściwej fazie drugiej edycji Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege osiem zakwalifikowanych drużyn będzie rywalizowało w fazie grupowej, w której obowiązuje system podwójnej eliminacji (GSL). Następnie odbędą się lanowe finały, podczas których w walce o mistrzowski tytuł zmierzą się cztery najlepsze ekipy z internetowego etapu.

Harmonogram Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege wygląda następująco:

  • Kwalifikacje: 8 – 29 lipca 2017
  • Faza grupowa: 8 sierpnia – 19 września 2017
  • Finały lanowe: jesień 2017

A tak kształtuje się podział nagród pieniężnych za zajęcie czołowych miejsc:

  • Miejsce 1: 10 000 PLN
  • Miejsce 2: 5 000 PLN
  • Miejsca 3 – 4: 2500 PLN

Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko samych graczy, ale także całej esportowej społeczności. Rozgrywki chętnie śledzono zarówno w sieci, jak i podczas finałów, które odbyły się w Warszawie. Transmisję z finałów obejrzało 20 000 unikalnych widzów. Na najwyższym stopniu podium stanął zespół Patokalipsa, który w meczu o pierwsze miejsce okazał się silniejszy od zawodników VIS MAIOR.