Mionix udostępnia porady, jak zadbać o podkładkę pod mysz

0

Szwedzka firma Mionix przygotowała dla swoich klientów poradnik, jak zadbać odpowiednio o swoją podkładkę pod mysz. Na początku dowiadujemy się, że bardzo ważne jest sprawdzenie, z jakiego materiału została wykonana podkładka. W obecnych czasach coraz częściej wykorzystuje się włókna mikrofibry, które potrafią być 100-krotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Umożliwia to mniejszą utratę danych oraz większą precyzję przy odwzorowywaniu ruchów myszy.

Mionix - podkładkę pod mysz

Kolejnym ważnym elementem jest sposób wykończenia podkładki. Jeśli krawędzie są laserowo przycinane, nie będziemy musieli martwić się o strzępiące się brzegi, a co za tym idzie powstałe w konsekwencji nierówności na powierzchni. Możemy zdecydować się też na nabycie produktu nie tylko przyciętego laserem, ale także z dodatkowo obszytymi bokami.

Mionix - podkładkę pod mysz

Nie można zapominać o wodoodporności. Wiele razy każdemu zdarzyło się wylać jakiś płyn na biurku. Zwykłe podkładki potrafią wręcz zassać wodę do siebie, co rozpoczyna żmudny proces suszenia. W przypadku podkładek z materiałem wodoodpornym wystarczy zetrzeć niepowołaną ciecz suchą szmatką.

Mionix - podkładkę pod mysz

Na koniec warto wspomnieć o regularnym czyszczeniu z kurzu. Dzięki temu powierzchnia podkładki będzie idealnie współpracowała z sensorem myszki.

Grunt to wybrać podkładkę wykonaną z odpowiedniego materiału, zapewniającego prawidłowe funkcjonowanie sensora. Coraz częściej w produkcji podkładek wykorzystuje się włókna mikrofibry – z takiego rozwiązania korzysta chociażby Mionix w swoich produktach z serii Sargas i Alioth. Mikrofibra umożliwia mniejszą utratę danych oraz większą precyzję przy odwzorowywaniu ruchów gryzonia.