Już w najbliższy weekend, tj. 3 i 4 września odbędzie się Wielki Finał pierwszego sezonu rozgrywek Ligi Komputronik Gaming. Ogólnopolski cykl imprez pod nazwą Liga Komputronik Gaming wystartował 4 czerwca w Bielsku-Białej. W kolejnych tygodniach zorganizowano spotkania w Poznaniu, Krakowie i Rzeszowie. Podczas dwudniowych eventów, gracze próbowali swoich sił drużyno w Counter-Strike: Global Offensive oraz indywidualnie na boiskach FIFA 16.

Dodatkowo z końcem czerwca uruchomiono rozgrywki online. Fani gier mogli brać udział w turniejach kwalifikacyjnych w ramach internetowych rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends lub Hearthstone.

Liga Komputronik Gaming

Finał Ligi Komputronik Gaming zostanie rozegrany w stołecznej galerii Wola Park, gdzie mieści się największy salon Komputronik w mieście – Megastore. Impreza wystartuje w sobotę, 3 września o godzinie 10.00, a zakończy w niedzielę o 17.30. Rozgrywki zlokalizowane będą w centralnym miejscu galerii – na Placu Pałacowym, gdzie poza stanowiskami dla graczy finałowych, dostępna będzie strefa FREE TO PLAY oraz symulatory wyścigowe. Z kolei w niedzielę rywalizować będą najlepsze drużyny w klasycznym sieciowym FPS-ie Counter Strike: Global Offensive. Pierwszy półfinał wystartuje o 10.00, natomiast zwycięzców poznamy po finałowym meczu rozegranym o 17.00. Między 10.00 a 13.00 odbędzie się faza grupowa w FIFA 16, prowadząca do fazy pucharowej, która wystartuje o 14.00.

Ideą Ligi jest rywalizacja miast. Podczas lokalnych rozgrywek wybierani byli ich reprezentanci – najlepsi gracze i drużyny sezonu. To oni w pierwszy weekend września staną w szranki walcząc o mistrzostwo. Nie będzie to tylko indywidualne zwycięstwo, ale wygrana miasta.

Finał w Warszawie to nie koniec Ligi. Po zakończeniu tego sezonu, w weekend 10-11 września, we Wrocławiu startuje II odsłona. Oficjalnym komputerem Ligi jest Komputronik Infinity PBA-200 [S001]. To na nim rozgrywane są wszystkie mecze.


Poprzedni artykułnVidia GeForce Game Ready Driver 372.70 z optymalizacjami dla gier
Następny artykułMSI wprowadza do oferty GeForce GTX 1060 3 GB OCV1
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.