FotoCon 2016 odbył się w weekend 5-7 sierpnia w malowniczej miejscowości Wleń. To niewielkie miasteczko stało się na kilka dni światową stolicą cosplayu, a okoliczne ruiny, mosty i lasy przeistoczyły się w najprawdziwsze fotograficzne studia pełne postaci rodem z bajek, filmów oraz gier. Podczas drugiej edycji pojawiło się aż 239 uczestników, w tym 90 cosplayerów oraz 79 foto i wideografów.

Wielu z nich przybyło z bardzo daleka, ponieważ z aż 18 różnych krajów zamieszkania, na liście których znaleźć można np. USA, Chiny czy Włochy. Dodać należy, że FotoCon jest imprezą zamkniętą, a wybrani zostali uczestnicy naprawdę zainteresowani zdjęciami oraz cosplayem. gościem specjalnym była Elena Kucheruk, znana bardziej jako Pugoffka – jedna z najlepszych fotografów cosplayowych na świecie. Głównym partnerem imprezy został Techland – wydawca i developer gier na komputery stacjonarne i konsole.

W tym roku wejście na FotoCon 2016 było całkowicie darmowe, a organizatorzy zapewnili uczestnikom nocleg, wyżywienie, a nawet przejazdy do różnych lokacji na sesje zdjęciowe. W okolicy Wlenia znaleźć można prawdziwe ruiny zamku, pałac, przepiękny kościół, hodowlę alpak, ogród japoński czy też po prostu malownicze lasy.


Poprzedni artykułWindows 10 – jak wyłączyć automatyczne uruchamianie przeglądarki
Następny artykułLiga Komputronik Gaming – w ten weekend startuje drugi sezon
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.