World Esports Association oraz ESL zapowiedziały, że transmisje z ESL Pro League w językach angielskim i portugalskim, od początku 7. sezonu będą dostępne wyłącznie na Facebooku. Współpraca ta potrwa do końca 2019 roku. W tym czasie odbędą się 4 edycje rozgrywek ESL Pro League. Podobnie będzie z rozgrywkami DOTA 2 i CS:GO rozgrywanymi pod szyldem ESL One. Pierwszym transmitowanym w ten sposób turniejem będzie ESL One Genting 2018, którego początek zaplanowano na 23 stycznia.

Ponadto ESL będzie odpowiedzialny za produkcję cotygodniowego programu dotyczącego wydarzeń związanych z grą Dota 2, który dostępny będzie za pośrednictwem Facebook Watch.

Wprowadzone transmisje pozwolą użytkownikom nie tylko na oglądanie w jakości 1080p/60fps, ale także w trybie wirtualnej rzeczywistości.

ESL będzie również wykorzystywać inną istotną funkcję Facebooka – cross-posting. Dzięki niej drużyny i zawodnicy będą mogli z łatwością podzielić się ze swoimi fanami transmisją z meczu, a firmie ESL da to szansę na dotarcie do nowych odbiorców. Strony zespołów i graczy będą dystrybuowały wideo w ten sposób aby sprawdzić jaką popularnością cieszą się publikacje tego typu.


Poprzedni artykułQUERSUS wprowadza fotele VAOS V501, VAOS V502 i VAOS V503
Następny artykułStar Citizen: Around the Verse – The Origin of Spaceships
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.