Jakiś czas temu za sprawą twórców programu AID, świat obiegła informacja, że Intel ma w planach wypuszczenie mobilnych układów rodziny Core i9. Teraz informacje te zdają się potwierdzać, za sprawą bazy programu 3D Mark gdzie pojawił się model Intel Core i9-8950HK. To jednak nie koniec rewelacji!

Według doniesień procesor ma posiadać odblokowany mnożnik. Wpis w bazie 3DMarka dotyczy danych nieznanego jeszcze laptopa firmy MSI posiadającego dwie grafiki GeForce GTX 1080.

Intel Core-i9 8950HKPrzecieki z zeszłego roku sugerowały, że zegar bazowy układu Intel Core i9-8950HK to 2,9 GHz, a maksymalne taktowanie w trybie Turbo wynosi 4,8 GHz. Wpis w bazie 3DMarka potwierdził tylko zegar bazowy. Natomiast maksymalna wartość zegara Turbo to 3,9 GHz. Patrząc na inne modele procesorów ta informacja wydaje się bardziej prawdopodobna. Ponad to procesor posiada 6 rdzeni i 12 wątków. Dane dotyczące ilości pamięci L2 i L3 pozostają nieznane. Procesory Coffee Lake-H będą występować na płytach głównych z chipsetami HM370.

Intel 8th gen core mobile