Zmiany w ESEA Premier, więcej sezonów oraz awans do ESL Pro League

0
104
esea mdl 730x380 1
esea mdl 730x380 1
Duże zmiany w ESEA. Przede wszystkim zmiany dotyczą tego, że teraz będzie o co grać. Mianowicie, w ESEA Premier będzie można awansować do ESL Pro League, a także kwalifikować się do turniejów z serii DreamHack.

Jedną z większych zmian jest fakt, że w 2021 roku będziemy mieć cztery sezony.

“Naszym celem jest danie graczom większej liczby szans na awans do wyższych dywizji oraz grę o pulę pieniężną. W tym celu zmniejszyliśmy czas dzielący jeden sezon od drugiego. Ponadto krótszy okres trwania poszczególnych rozgrywek oznacza też mniejszą liczbę czasu, w jakim gracze będą zaangażowani w grę” – informacja w ogłoszeniu.

  • Sezon 1. | styczeń – kwiecień
  • Sezon 2. | maj – lipiec
  • Sezon 3. | sierpień – październik
  • Sezon 4. | październik – grudzień

Co ciekawe, każda z edycji ESEA Premier zapewni awans do najwyżej ligi Counter-Strike’a na świecie, czyli ESL Pro League zarówno w regionie europejskim, jak i regionie amerykańskim. Awans otrzymają zwycięzcy w swoich regionach, a w sumie awans wywalczą aż cztery zespoły, dwa na każdy sezon ESL Pro League.

Więcej, najlepsze zespoły z ESEA Premier będą dostawać zaproszenia do zamkniętych kwalifikacji na turnieje z serii DreamHack Open. Na pewno będzie to ważne, dlatego że otrzymają również awans do turniejów z cyklu ESL Pro Tour, takich jak Intel Extreme Masters, a także DreamHack Masters. Bardzo dobry pomysł, bo to pozwoli awansować drużynom teoretycznie z niższej półki do zaprezentowania się na takich turniejach jak Intel Extreme Masters Katowicse, czy chociażby ESL One Cologne.

Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy z meczami w systemie BO3. Najlepsze, cztery drużyny awansują do fazy play-off, w której również zagrają mecze w systemie BO3. Osiem zespołów z regiony europejskiego i amerykańskiego zostanie wynagrodzona łączną pulą, która wynosi 100 tysięcy dolarów.

Więcej informacji o zmianach w ESEA naoficjalnej stronie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułMarco “Snappi” Pfeiffer oraz Thomas “TMB” Bundsbæk w fińskim ENCE?
Następny artykułHenrique “HEN1” Teles na ławce rezerwowych w FURII Esports
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.