Gra World of Tanks jest wszystkim raczej znana, więc nie muszę jej przedstawiać. Ma ona już lekko ponad 6 lat, lecz wciąż ściąga graczy. Co jest jej dużym atutem – wymagania sprzętowe nie są wysokie. Dzięki temu więcej osób może pozwolić sobie na rozgrywkę. Nie każdy z nas wie jednak, że Katowice stały się ważnym miejscem dla tej gry.

Polscy eksperci ESL, we współpracy ze specjalistami z całego globu, działający w stolicy Górnego Śląska podjęli się organizacji turniejów WOT’a. Nie odbywały się one tylko na terenie naszego kraju, ale i również na całej mapie świata. Dzięki nim ubiegłoroczne rozgrywki ligi Wargaming.net pobiły rekordy oglądalności.

Gracze łącznie spędzili 9 milionów godzin przez monitorami obserwując rozgrywki proplayer’ów online. W finale tegorocznych ligowych zmagań odnotowano 10 milionów sesji przez media społecznościowe takie jak Facebook, Twitch oraz YouTube. Dla porównania jest to o 60% więcej niż w roku poprzednim. Ta zasługa przypisuje się zespołowi z Katowic, bo oni wnioskowali o nową platformę informowania graczy o turniejach, która przyniosła oczekiwane skutki.

World of Tanks - ESL Polska


Poprzedni artykułSeat of the Pantheon – nowy utwór w World of Warcraft
Następny artykułEdimax EU-4308 – adapter z dodatkowymi portami USB