diablo 2 tapeta
diablo 2 tapeta

Jedna z największych fanowskich modyfikacji do Diablo 2, Median XL, otrzymała kilka dni temu nowy trailer. Oznacza to jedno: prace nad modem dalej trwają, a kolejnej jego wersji możemy się spodziewać już w styczniu, na dziesiątą rocznicę projektu.

Trudno zaprzeczać faktowi, że tegoroczny Blizzcon zakończył się ogromnym niesmakiem dla miłośników Diablo. Zamiast zapowiedzi pełnoprawnej kontynuacji przygód anonimowych bohaterów w ich walce ze Złem, postanowiono pokazać graczom Diablo: Immortal, które nie tylko większości nie zachwyca, ale również przyczyniła się do powstania ogromnej fali niezadowolenia w stosunku do studia Blizzard Entertainment. Niemniej jednak najlepsza w opinii publicznej część serii, Diablo 2, dalej żyje i ma się doskonale. A wszystko w dużej mierze dzięki fanom.

Median XL - droga

Median XL jest dużą modyfikacją, która w zamierzeniu twórców ma zmodernizować nieco już starego Diablo 2 na miarę gier z 2018 roku. Poza zmianami silnikowymi, moderzy zadbali również o sporą liczbę nowej zawartości, takiej jak czary, przedmioty, system wytwarzania artefaktów czy rozszerzony end-game. W przypadku tego ostatniego twórcy nie ograniczyli się tylko do podwyższania poziomu trudności na dotychczasowych bossach, a postanowili pójść o krok dalej i dodali nieco ponad 40 całkowicie nowych zadań, które skutecznie przetestują naszą znajomość gry.

Median XL - Azmodan

Kolejna, większa aktualizacja projektu ma nastąpić już 18 stycznia 2019 roku, czyli w dzień dziesiątych urodzin projektu. Do tego czasu serdecznie zapraszamy do wypróbowania wersji 1.3 modyfikacji. Całość dostępna jest do pobrania na stronie Median XL.


Poprzedni artykułEuro Truck Simulator 2 otrzymuje aktualizację 1.33
Następny artykułQuake Champions porzuci skrzynki na rzecz Przepustek Bojowych