ESPORT NOW 2017 pobił w tym roku kolejny rekord. Imprezę odwiedziło 16 700 osób, czyli o ponad 6000 więcej niż podczas pierwszej edycji. Transmisja z turniejów w Internecie została wyświetlona 1 164 550 razy. Pula nagród ze wszystkich turniejów sięgnęła ponad 150 000 złotych. Głównym punktem tegorocznej edycji były rozgrywki NVIDIA GEFORCE CUP 2017 w grze Counter-Strike: Global Offensive.

Do wygrania było łącznie 30 000 dolarów, które podzielone zostało przez zespoły z Turcji, Szwecji, Polski i Norwegii. Faworyci kibiców, czyli zespół Team Kinguin odpadli w półfinałach. Zwycięzcami natomiast został zespół Space Soldiers.

W Pucharze Polski ESPORT NOW by ASUS ROG, zmagało się aż 8 najlepszych polskich drużyn. Prowadzili oni rozgrywki w League of Legends, gdzie do wygrania było 25 000 złotych. Ostatecznie puchar polski zdobył zespół AGO Gaming. Dwa dodatkowe turnieje w gry Hearthstone i Starcraft 2 zorganizowało LG. Do drugiego z nich zaprosiło nie tylko profesjonalnych graczy, ale również odważnych ochotników, którzy mogli zgłosić się do udziału podczas wydarzenia.

Podczas imprezy można było spotkać najpopularniejszych graczy, YouTuberów, streamerów i ekspertów gamingowych. Warto tutaj wymienić Piotra „Izaka” Skowyrskiego, Damiana „Nervariena” Ziaję czy Norberta „Disa” Gierczaka.


Poprzedni artykułOutreach – zbadaj opuszczoną stację kosmiczną z czasów Zimnej Wojny
Następny artykułPlextor S3C i S3G – nowe, ekonomiczne dyski na kościach TLC
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.