fbpx
Strona głównaPcMod.plInformacja prasowaMIX zadebiutuje na Poznań Game Arena 2023 – wyjątkowa szansa dla twórców...

MIX zadebiutuje na Poznań Game Arena 2023 – wyjątkowa szansa dla twórców indie

W związku ze współpracą the MIX, wystawcy Poznań Game Arena zyskają szansę udziału w globalnej prezentacji na platformie Steam. MIX zadebiutuje na Poznań Game Arena 2023.

Co to jest MIX?

MIX, czyli Media Indie Exchange zostało utworzone przez niezależnych twórców gier oraz pasjonatów gier, aby pomóc zespołom budować relacje z przedstawicielami prasy, wydawcami, liderami dystrybucji i platform oraz profesjonalistami poprzez różnorodne wystawy i wydarzenia. Od 10 lat koncentruje się zwiększaniu widoczności, dostępności i celebrowaniu niesamowitych gier oraz utalentowanych ludzi, którzy je tworzą.

Debiut na Poznań Game Arena 2023, pierwszy raz poza granicami Stanów Zjednoczonych

Prezentacja odbędzie się pierwszy raz na Poznań Game Arena 2023 – największych targach rozrywki i multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej. Do tej pory MIX organizowano przede wszystkim w trakcie GDC oraz E3. To pierwsza prezentacja MIX od 4 lat poza Stanami Zjednoczonymi i pierwsza w historii, która odbędzie się tak daleko na wschód od USA.

Jak to działa?

Każdy wystawca zgłoszony do strefy gier indie, trafia automatycznie na shortlistę, z której MIX wybierze do swojego show najbardziej interesujące projekty i pokaże je podczas online’owej prezentacji w serwisie Steam. To wirtualny pawilon o globalnym zasięgu, który zostanie udostępniony wybranym wystawcom PGA zupełnie za darmo.

Co można zyskać, dzięki udziałowi w MIX?

Dzięki udziałowi w MIX, deweloperzy i wydawcy mogą dzielić się swoimi grami z dziennikarzami, streamerami i osobami z branży. Wiele czołowych niezależnych firm deweloperskich z branży prezentuje swoje gry w czasie wydarzeń organizowanych przez MIX, aby zwiększyć rozpoznawalność swoich projektów. Topowi dziennikarze, streamerzy oraz osoby związane z branżą regularnie uczestniczą w wydarzeniach MIX, aby odkryć interesujące nowe gry.

MIX to nie wszystko – korzyści z udziału w Poznań Game Arena

Strefa gier indie jest ważną częścią każdej edycji wydarzenia. To szczególna przestrzeń, w której twórcy niezależni prezentują swoje nieszablonowe projekty. Tylko w zeszłym roku uczestnicy targów PGA mogli sprawdzić 80 gier od polskich i zagranicznych twórców.

Poznań Game Arena jest dla twórców gier indie doskonałą okazją do zaprezentowania swoich projektów.  Aby dodać projektowi rozgłosu, Poznań Game Arena wraz z partnerami aktywnie pracuje nad obecnością zagranicznych dziennikarzy i influencerów. Każdego roku na targach PGA oraz Game Industry Conference obecnych jest przynajmniej 30 zagranicznych przedstawicieli prasy i nowych mediów. Dla developorów z tej części Europy to jedyna szansa na spotkanie ich.

PGA oraz GIC nieustannie starają się wprowadzać eksperymentalne,  inowacyjne rozwiązania. Jedną z tegorocznych nowości będzie udostępnienie twórcom gier aplikacji, która umożliwi im bezpośredni kontakt z dziennikarzami i influencerami, obecnymi na wydarzeniu. Twórcy mogą zaprosić przedstawicieli mediów do odwiedzenia swojego stoiska i bliższego poznania ich gier.

Warto przeczytać:

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać