Astragon Entertainment GmbH udostępniło grę Bus Simulator 18. W grze pojawiło się bardzo dużo nowości, które zostały dodane na prośbę społeczności. Wszystkie te opcje zaoferują niezliczone nowe i zaawansowane wariacje rozgrywki zarówno fanom autobusów, jak i symulatorów.  Tytuł zosta stworzony z użyciem silnika Unreal Engine 4. Rekomendowana cena gry wynosi 29.99 Euro.

Na początek o mieście Seaside Valley, które składa się z 12 zróżnicowanych dzielnic. Obok starego miasta i różnych stref miejskich oraz przedmieść, znajdziemy w nim odleglejsze wioski, park biznesowy oraz strefę przemysłową z powiązaną dzielnicą portową. Sama mapa jest około 2.5 raza większa niż w Bus Simulator 16.

Bus Simulator 18

Prowadzenie autobusu będzie się odbywało w różnych porach dnia. W tym dojdą zmienne warunki pogodowe, a także duża ilość nowych wydarzeń specjalnych. Mogą to być prace drogowe blokujące trasy, wypadki, pasażerowie blokujący drzwi, słuchający głośnej muzyki lub zostawiający w pojeździe śmieci albo wartościowe przedmioty.

Na starcie gracze zakładają własną firmę. Mogą to zrobić samodzielnie w trybie dla pojedynczego gracza lub razem z maksymalnie trzema przyjaciółmi w trybie wieloosobowym. Następnie będą mogli pracować na sukces swojej firmy w fikcyjnym, europejskim mieście Seaside Valley. W trakcie rozgrywki otrzymają dostęp do ośmiu licencjonowanych i z dbałością odtworzonych modeli autobusów stworzonych przez globalnie uznane marki. Na początku gry zasiądą za kierownicą zwrotnego autobusu miejskiego, dzięki któremu stworzą swoje pierwsze trasy przejazdowe na obrzeżach tętniącej życiem metropolii. Poprzez kończenie z sukcesem przejazdów i misji, będą mogli zwiększyć reputację swojej firmy, a także zdobywać doświadczenie i pieniądze, które pozwolą im odblokować więcej dzielnic miasta oraz pojazdów.

Bus Simulator 18

Rozwój sieci tras przedsiębiorstwa autobusowego będzie możliwy dzięki pomocy edytora tras, który przeszedł znaczące ulepszenia względem tego, jaki zawierał Bus Simulator 16. Nowy edytor zapewni graczom więcej swobody w planowaniu tras i jeszcze więcej okazji do tworzenia takich, które pokryją cały obszar miasta. Pozwoli też dowolnie zmieniać już ukończone trasy w dowolnym momencie.

Podczas jazdy gracze powinni jednak pilnować nie tylko swojego czasu przejazdu i obecnych warunków na drogach. Obok uczenia się zasady ruchu w mieście i punktualnego dowożenia pasażerów na miejsce, uwaga kierowców powinna się także mocno skupiać na progach zwalniających i wyboje, żeby ich klienci dotarli na miejsce bezpiecznie i wygodnie. To będzie miało oczywiście pozytywny wpływ na reputację firmy gracza i jego karierę.

Bus Simulator 18

W dodatku do dbałości o wizerunek przedsiębiorstwa autobusowego, wszystkie przystanki w Bus Simulator 18 włączone zostały do systemu progresji. To oznacza, że ranking i popularność często używanych przystanków będzie się zwiększał z czasem, co przełoży się na wzrost liczby pasażerów korzystających z nich jako punktu startowego swoich podróży. Obok własnych przejazdów, gracze uzyskają także możliwość dbania o rozwój swojej floty pojazdów i zarządzania zatrudnianymi przez siebie kierowcami. Pensje pracowników różnią się w oparciu o ich kwalifikacje, ale doświadczeni kierowcy są zdolni ukończyć swoje trasy znacząco bezpieczniej, co wiąże się z większym zyskiem. Natomiast początkujący kierowcy podnoszą swoje umiejętności w odpowiednim tempie, otrzymując doświadczenie za każdy przejazd. Gracze powinni poważnie zastanawiać się nad tym, którego kierowcę zatrudnić i które trasy mu przypisać.

Bus Simulator 18

Jeśli właściciele firmy autobusowej spotkają się podczas gry ze swoimi pracownikami, będą oczywiście mogli widzieć nawzajem swoje pojazdy i mignąć przednimi reflektorami na powitanie. Można też wejść do autobusu innego kierowcy i pojechać dalej z nim.

Bus Simulator 18

Gracze, którzy lubią nadawać swoim autobusom personalnego sznytu, mogą spodziewać się szerokich możliwości modyfikacji pojazdu w Bus Simulator 18. Otrzymają wybór nie tylko spośród różnych kolorów bazowych, ale także szerokiej gamy wzorów, nalepek, a nawet kompleksowo zmieniających wygląd autobusu skórek. Nawet więcej swobody twórczej zostanie zaoferowana dzięki wsparciu modów w Bus Simulator 18. Z pomocą zestawu do tworzenia modów, dostępnego poprzez Steam Workshop w momencie premiery gry, gracze zyskają możliwość nie tylko tworzenia nowych autobusów, ale także całkowicie nowych map i miast, którymi będą mogli się podzielić z innymi fanami poprzez Steam Workshop. Wszyscy gracze, którzy pragną używać do sterowania autobusem nie tylko myszki i klawiatury, ucieszą się na wiadomość, że Bus Simulator 18 oferuje wsparcie większości popularnych kierownic, padów, jak również systemów śledzenia ruchu pokroju TrackIR czy Tobii Eye Tracker. Jest to kolejna opcja dostępna po raz pierwszy w tej popularnej serii symulatorów. Wchodzi w nią także ogromna swoboda w indywidualnej konfiguracji kontrolerów. Gracze będą w dodatku mogli wybrać pomiędzy uproszczonym a realistycznym trybem gry.


Poprzedni artykułThe Elder Scrolls VI – udostępniono krótki zwiastun gry
Następny artykułSerious Sam 4: Planet Badass – nowe informacje i zdjęcia
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.