Firma AMD ogłosiła powstanie programu Freedom of Choice. Jest to odpowiedź producenta kart graficznych Radeon RX na GeForce Partner Program firmy NVIDIA. AMD tym samym chce postawić bardziej na otwartość wśród producentów, aniżeli zamknięte środowisko. Czerwoni kontynuują działania zmierzające do rozwoju branży w sposób otwarty, transparentny i pozbawiony ograniczeń, ażeby gracze mieli dostęp do jak najlepszych technologii, API oraz doznań.

Freedom of Choice, AMD

Poszczególni producenci w niedługim czasie zaprezentują sprzęt wykorzystujący układy graficzne firmy AMD w ramach Freedom of Choice. Marki te będą dzielić wartości typowe dla produktów spod znaku AMD Radeon, w tym w szczególności:

  • Otwartość innowacji – firma AMD blisko współpracuje z instytucjami standaryzującymi technologie sprzętowe, API, a także z deweloperami gier sprawiając, że technologie opracowane przez AMD są dostępne dla wszystkich i pomagają całej branży. Współtworzone są takie standardy, jak HBM i HBM2 wraz z JEDEC, DirectX wraz z Microsoft, Vulkan wraz z Khronos. Prócz tego udostępniane są bezpłatnie narzędzia w udostępnianie w ramach inicjatywy GPUOpen.
  • Pełna transparentność standardów – poprzez takie rozwiązania jak FreeSync, które za sprawą powszechności i dostępności stały się siłą rzeczy standardem branżowym. Ma to zapewnić ekosystemowi komputerów osobistych technologie, które znacząco podnoszą jakość rozgrywki. Jako twórca tego rozwiązania AMD pozwala partnerom korzystać z niego bezkosztowo zamiast obciążać graczy „podatkami” od własnościowych technologii ograniczając tym samym wybór wśród wyświetlaczy.
  • Prawdziwa równość w partnerstwie – firma AMD współpracuje z partnerami AIB (add-in-board, tj. producentami kart graficznych) na równych zasadach. Dzięki temu klienci mają dostęp do jak najlepszych produktów i technologii oraz jak najlepszej jakości rozgrywki.
  • Rozwój rozgrywki komputerowej zgodny z fair-play – firma AMD tworzy otwarte i swobodnie dostępne technologie służące do rozwoju gier, które pozwalają tworzyć nową jakość i nowe doznania na gruncie PC i konsol. Te wysiłki zaowocowały m.in. tym, że technologia FreeSync została zaadoptowana w telewizorach i konsolach XBOX One S i X. Warto także wspomnieć o implementacji nowych technologii w grze Far Cry 5 bez negatywnego wpływu na działanie produktów konkurencji. Ponadto otwarte innowacje AMD stały się też częścią Vulkan API, czyli techniki, którą deweloperzy gier mogą swobodnie używać i wdrażać.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] to nie piękna hipokryzja? Jakiś czas temu uruchomiono wszakże program Freedom of Choice, który był odpowiedzią na GeForce Partner Program firmy NVIDIA. AMD chciało aby gracze mieli […]