fbpx
Strona głównaSprzętGainward GeForce RTX 3050 Pegasus OC - karta graficzna mini-ITX

Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus OC – karta graficzna mini-ITX

Firma Gainward zaprezentowała kartę graficzną: Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus OC. Chip został wyposażony w 2560 rdzeni CUDA, 80 jednostek teksturujących i 48 jednostek renderujących. Prócz tego mamy jeszcze 20 jednostek RT (obliczenia ray tracingu) oraz 80 jednostek Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się). Taktowanie podstawowe rdzenia wynosi 1550 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1807 MHz.

Karta współpracuje z 8 GB pamięci GDDR6 na 128-bitowej szynie danych. Ich efektywne taktowanie wynosi 14 000 MHz, co daje przepustowość na poziomie 224 GB/s. TDP karty wynosi 130 Watów.

Gainward zamontował również własny autorski układ chłodzenia. Składa się on z jednego dużego wentylatora, który schładza aluminiowy radiator. Dodatkowo zaimplementowano technologię 0 dB, która umożliwia karcie pracę w trybie pasywnym przy niewielkim obciążeniu. Wentylator włącza się dopiero, jak temperatura przekroczy 60°C. Jak przystało na kartę mini-ITX, jej wymiary wynoszą jedynie 170 x 125 x 39 mm. Będzie można ją umieścić bez problemów w obudowie mini-ITX.

Do zarządzania kartą Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus OC można wykorzystać oprogramowanie EXPERTool. Znajdziemy tutaj takie złącza, jak: HDMI 2.0b i 3 x DisplayPort 1.4a. Do zasilania należy podpiąć 8-pinową wtyczkę.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać