Fnatic wraca na pierwsze miejsce, a FaZe znowu przegrywa. Podsumowanie dnia ESL Pro League.

0
Fot. Facebook.com/ BLASTPremier

Za nami kolejny dzień europejskiego ESL Pro League Season 11. Wczoraj mieliśmy okazję obejrzeć naprawdę ciekawe mecze. Między innymi konfrontację Fnatic z mousesports, która zaważyła o aktualnym pierwszym miejscu w tabeli, czy spotkanie Na’Vi będącego o krok od porażki na FaZe Clan.

FNATIC 2:0 MOUSESPORTS

Spotkanie, które wyłoniło drużynę będącą aktualnie w najkorzystniejszej sytuacji to znaczy zajmującej pierwsze miejsce w grupie. O dziwo punkty nie wylądowały na koncie ekipy mousesports, która zwyciężyła swoje wszystkie dotychczasowe spotkania, ponieważ zespól “myszek” musiał uznać wyższość Szwedów. Ostateczny wynik meczu to 2:0 (16:13 Inferno, 16:7 Nuke). Na szczególną uwagę zasługuje najlepszy gracz rozgrywki – Freddy “KRIMZ” Johansson. 25-letni Szwed zanotował rating wysokości 1.28 (jego stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 45/27).

NATUS VINCERE 2:1 FAZE 

Spotkanie dwóch ekip będących w zupełnie różnych sytuacjach. Z jednej strony FaZe, które praktycznie odpadło z walki o dalszą fazę, a z drugiej Aleksandr “s1mple” Kostyliev wraz z kolegami, którzy cały czas mogą realnie myśleć o awansie. Ostatecznie Na’Vi uniknęło porażki wygrywając 2:1 (12:16 Mirage, 16:13 Train, 16:13 Nuke). Na pochwalę zdecydowanie zasługuje Nikola “NiKo” Kovač, ponieważ bośniacki zawodnik mimo porażki swojego zespołu zaliczył bardzo dobry występ. 23-latek zanotował rating na poziomie 1.52, a jego stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 86/55. Co więcej zdobył on najwięcej fragów spośród wszystkich graczy na serwerze. Udało mu się osiągnąć pułap 86 trafień, kiedy drugi zawodnik – “s1mple” – miał ich na koncie 75.

ASTRALIS 2:0 OG

Spotkanie drużyn będących pomiędzy dołem a górą tabeli. Obie ekipy miały jeszcze coś do powiedzenia, ale nie zaliczały się do drużyn w najlepszej sytuacji. Ostatecznie z tego starcia zwycięsko wyszedł zespól Astralis, który wygrał 2:0 (16:8 Dust 2, 16:10 Overpass). Najlepszym zawodnikiem rozgrywki okazał się być Emil “Magisk” Reif, któremu udało się osiągnąć rating na poziomie 1.45.

Aktualnie tabela prezentuje się następująco:

L.pDrużynaMeczePunkty
1fnatic49
2mousesports49
3Natus Vincere49
4Astralis46
5OG43
6FaZe40

 

Wszystkie spotkania rozgrywek możemy oglądać na polskim lub angielskim kanale za pośrednictwem platformy twitch.tv

Zapraszam także do przeczytania ostatniego tekstu na temat ligi, który można znaleźć tutaj.


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Zachęcam także do zapoznania się z resztą tekstów dotyczących turnieju. Ostatni artykuł można znaleźć tutaj. […]

trackback

[…] Zapraszamy również do naszych tekstów podsumowujących oraz zapowiadających mecze w ESL Pro Leaguej: Multiliga w ESL Pro League Season 11 oraz Fnatic na pierwszym meczu w grupie, porażka FaZe Clan […]