Podczas odbytych targów Photokina firma Epson zaprezentowała dwa nowe modele lekkich okularów rozszerzonej rzeczywistości – Moverio BT-300 i Moverio Pro BT-2000. Pierwszy z nich został wyposażony w wyświetlacz Si-OLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i jest przeznaczony dla fotografów oraz pilotów dronów. Wyświetla on wyjątkowo wyraźny obraz o wysokim kontraście i głębi kolorów wprost z kamery drona, zapewniając operatorowi widok z pierwszej osoby przy jednoczesnym obserwowaniu lotu z ziemi.

Moverio BT-300 zapewnia 90 procent pokrycia przestrzeni barw NTSC. W środku znajdziemy układ Intel Atom 5, moduły Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth oraz kamerę 5 Mpx. Całość ma być obsługiwana przez system Android 5.1 Lollipop. Akumulator ma starczać na około 6 godzin pracy.

Moverio BT-300

Okulary Moverio Pro BT-2000 natomiast posiadają wzmocnioną odporność i są idealne do wielu różnych zastosowań. Na stanowisku B011 w Hali 2.2 można obejrzeć efekt współpracy firmy Epson z dwoma producentami oprogramowania – Eurogiciel i Brochesia. Trzy firmy zaprezentują wspólnie metodę pracy z użyciem okularów Pro BT-2000, która ułatwia wykonywanie skomplikowanych czynności serwisowych w trudnych środowiskach. Korzystanie z nich nie wymaga użycia rąk, ułatwiając wykonywanie złożonych zadań, takich jak obsługa serwisowa profesjonalnych drukarek wielkoformatowych czy minilabów. Użytkownik inteligentnych okularów zyskuje natychmiastowy dostęp da dokumentacji urządzenia, nad którym pracuje, a także może przesyłać widziany przez siebie obraz, osobom asystującym w zdalnej lokalizacji wykorzystując dodatkowy poziom kontaktu. Przemysłowe rozwiązania inteligentnych zestawów Moverio sprawdzą się w wielu zastosowaniach, pozwalając m.in. usprawnić szkolenia i współdzielenie wiedzy z dowolnego miejsca na świecie.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments