Electronic Arts ujawnia trailer Battlefield 1

0

Electornic Arts upubliczniło trailer najnowszej produkcji studia DICE – Battlefield 1. Wszystko odbyło się podczas konferencji zorganizowanej w Berlinie w późnych godzinach wieczornych. Czyżby miejsce wybrano nieprzypadkowo? Otóż jeżeli obejrzymy sobie poniżej zamieszczony trailer, to akcja najnowszego Battlefield 1 będzie rozgrywała się w realiach I Wojny Światowej, w znanych wszystkim okopach, które pochłonęły miliony ofiar.

Prócz walki na ziemi, otrzymamy także pojedynki powietrzne z udziałem dwupłatowych myśliwców klasy Fokker. Być może DICE bardzo rozbuduje ten tryb i czymś nas zaskoczy. Do tego będzie można posterować pierwszymi czołgami Mark I/II/III, które w tamtym okresie posiadały sporo wad konstrukcyjnych. W walce naziemnej pojawi się także gaz bojowy, pałka okopowa, słynny pistolet Mauser, a także miotacz ognia. Do tego DICE przygotuje ogromne sterowce.

Battlefield 1 napędza zmodyfikowany silnik Frostbite wspomagany systemem Levolution, odpowiedzialnym za destrukcję otoczenia. W grze wieloosobowej udział będzie mogło wziąć nawet do 64 osób. Premiera odbędzie się 21 października 2016 roku.