East Games United 2019

Już w maju odbędzie się kolejna impreza gamingowa – East Games United 2019. W tym roku zdecydowano się przesunąć całość na koniec wiosny, aby zwiększyć jeszcze bardziej liczbę chętnych. W dniach 25 i 26 maja 2019 roku w Białymstoku spotkają się po raz kolejny uczestnicy turniejów oraz odwiedzający. W tym roku zaplanowano takie rozgrywki, jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 19, Hearthstone, Mortal Kombat 11, Tekken 7 oraz Magic: The Gathering Arena.

Zapisy do CS:GO i LoL trwają do 14 kwietnia. Po tej dacie rozpoczną się internetowe eliminacje, które mają na celu wyłonienie 8 najlepszych drużyn z obu gier. Zespoły te zmierzą się w ramach głównego turnieju East Games United 2019 w Galerii Alfa Centrum w Białymstoku.

W przypadku pozostałych gier nie są planowane sieciowe kwalifikacje, całość zmagań zostanie rozegrana podczas imprezy. Rejestracja do zawodów w FIFA 19, Hearthstone i MTG: Arena zakończy się 30 kwietnia. W przypadku bijatyk zapisy odbędą się na godzinę przed startem rywalizacji w poszczególne gry.

Troszkę historii

Wydarzenie East Games United odbywa się już od przeszło 10 lat. Pierwsza impreza miała miejsce w 2008 roku. Organizatorzy przez te wszystkie lata rozdali nagrody o łącznej wartości 600 000 złotych! Na ostatniej edycji pojawiło się 6 000 osób, a we wszystkich turniejach głównych i kwalifikacyjnych wzięło udział prawie 1 200 zawodników.

 Ciekawe nagrody od partnerów

Wszyscy chętni, którzy chcą brać udział w zawodach będą musieli uiścić opłatę. Zebrane w ten sposób pieniądze trafią do puli nagród. Gracze powalczą także o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów imprezy, m.in. Lioncast, Pro-Gamer by Yumisu i SteelSeries. Z innych firm, które sponsorują wydarzenie znaleźć można LG, OPTIMUS, Miasto Białystok, Good Game Brewery i Games United eSports Pub.

Atrakcje dla każdego odwiedzającego

Organizatorzy przewidują duża liczbę atrakcji dla odwiedzających East Games United. Goście będą mogli skorzystać ze strefy Free2Play z komputerami marki OPTIMUS, konsolami, sprzętem retro i VR oraz stanowiskami do gier wyścigowych wyposażonych w kontrolery Thrustmaster. Będzie można wziąć udział w amatorskich turniejach 1-na-1, w których również będą do zgarnięcia atrakcyjne nagrody. Poza tym chętni zagrają w gry planszowe oraz odwiedzą strefę z grami bitewnymi.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments