Cherry MX Speed Silver – najszybsze przełączniki na rynku

0

CHERRY, firma specjalizująca się w produkcji mechanicznych przełączników dla klawiatur, zaprezentowała nowe przełączniki o nazwie CHERRY MX SPEED Silver. Ich cechą szczególną ma być wysoka częstotliwość działania oraz niski czas odpowiedzi. MX SPEED są obecnie najszybszymi przełącznikami CHERRY na rynku i mają się świetnie sprawdzać w klawiaturach dla graczy lub u osób piszących dużo tekstów.

CHERRY MX SPEED posiadają odległość styku wynoszącą zaledwie 1.2 milimetra, a do naciśnięcia potrzeba jedynie siły 45 cN. Wytrzymałość przycisku szacowana jest na 50 milionów kliknięć. Każdy z klawiszy posiada wbudowaną diodę LED, która pozwala na wyświetlanie palety barw w zakresie 16.7 milionów kolorów.

Cherry MX Speed Silver

Pierwszą firmą, która wyprodukuje klawiaturę z nowymi przyciskami będzie Corsair. Posiada ona półroczną umowę na wyłączność w stosowaniu nowych przełączników, a w jej ofercie znajdują się trzy rozwiązania z Cherry MX Speed Silver – K70 RGB Rapidfire za 169,99 USD, K65 RGB Rapidfire za 139,99 USD oraz K70 Rapidfire za 129,99 USD.