Film fabularny w tematyce e-sportu i gamingu w 2021 roku

0
71
lulu prdn 1
lulu prdn 1
Esport będzie dłużej gościł na ekranie kinowym w 2021 roku? Prawdopodobnie tak. Obecnie trwają prace nad nowym filmem fabularnym w tematyce gamingowej.

Film “FIRST” w 2021 roku?

Obecnie trwają prace nad filmem fabularnym w tematyce gamingu, a o czym dokładniej będzie opowiadał film? Przede wszystkim będzie to historia młodych ludzi, którzy wchodzą w świat gamingu i nabywają doświadczenia. Główny bohater pokaże widzom środowisko współczesnych graczy i esportu. Reżyserem filmu jest Bartosz Prokopowicz.

Film fabularny “FIRST” – mała miejscowość a świat esportu

Historia przedstawiona w filmie FIRST opowiada o młodych ludziach, dopiero wchodzących w dorosłość. Dla nich wszystko dzieje się pierwszy raz w życiu. Poznają emocje, których wcześniej nie mieli okazji posmakować. Choć pochodzą z małej miejscowości, wielki świat jest dla nich dostępny na wyciągnięcie ręki.

Jest to film o wchodzeniu w dorosłość we współczesnym świecie. O „pierwszych razach”. Pierwszej miłości, pierwszym seksie, pierwszych dużych pieniądzach, odpowiedzialności i funkcjonowaniu w zespole. Nie zabraknie mocnych zwrotów akcji, główni bohaterowie zostaną wystawieni na prawdziwą próbę dojrzałości. Szybko dowiedzą się, że życie potrafi nieźle zamieszać w głowie i sercu. First to historia o młodzieży z małego miasteczka, których codzienność zmieni się  wraz z pojawieniem się nowej mieszkanki, dziewczyny z Warszawy. To ona stanie się przyczyną prawdziwego przewrotu w lokalnym środowisku. Swoim rówieśnikom otworzy oczy na świat esportu, a przy okazji zamiesza w ich relacjach i uczuciach. Dlaczego esport? To proste! Tym żyje znaczna część współczesnego świata. – mówi producentka filmu, Olga Cerkaska.

Bohaterów “FIRST” spaja pasja do esportu. Wspólne treningi, zbliżający się turniej, wysoka nagroda o jaką grają, są podstawnym napędem ich decyzji i działań.  Film tym samym uchyla wrota hermetycznego świata graczy, mierząc się z pytaniem, czy esport to tylko rozrywka, czy także może sposób na życie?

Na czele projektu stanął Bartosz Prokopowicz, uznany reżyser i operator filmowy. Prokopowicz wskazuje, że esport towarzyszy mu od najmłodszych lat.  E-sport jest w mojej rodzinie od zawsze. Dorastając, z bliska dostrzegałem, że granie w komputery to nie bezmyślna zabawa i ucieczka przed rzeczywistością. Obserwowałem zawodowca który nieustannie się kształcił, rozwijał, rywalizował jak każdy inny sportowiec. FIRST jest filmem, który pokazuje środowisko gamerów dziś. To już nie jest czas kafejek internetowych, o czym mogliśmy mówić jeszcze kilka-kilkanaście lat temu, ale profesjonalnie wyposażonych pokoi gamingowych, wysokiej technologii, streamingu i całej związanej z tym kultury, centrów esportowych dla graczy, olbrzymiego biznesu i wielkich marek, które wchodzą w świat profesjonalnego esportu. – dodaje reżyser.

Za zgodność ze światem esportu odpowiada Mateusz Kowalczyk,założyciel organizacji esportowej AGO, współwłaściciel obecnie piastujący rolę Head of Esports w organizacji Illuminar Gaming. Mówca Digital Champions z zakresu Cybercompetition & Future Entertainment. Zaangażowałem się w ten projekt głównie ze względu na chęć pokazania esportu mainstreamowi. Od lat staram się promować esport, jednak film pełnometrażowy to jedna z lepszych opcji którą mamy jako branża, aby wyjść do osób, które nie interesują się tym zagadnieniem, a mają utrwalone pewne stereotypy. Jestem odpowiedzialny przede wszystkim za to, aby odwzorować realne warunki panujące w esporcie. Od potencjalnych zachowań głównych bohaterów, ich rozterki, to z czym się spotykają na co dzień, poprzez korektę potencjalnych luk w scenariuszu, na które środowisko na pewno zwróciłoby uwagę.

Producentem filmu jest Lulu Production, partnerem projektu został GroupM i MediaCom Warszawa, natomiast premiera filmu jest zaplanowana na drugą połowę 2021 roku.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułEl Hijo – studio Honig Studios udostępniło kolejny zwiastun rozgrywki
Następny artykułSteam Summer Sale 2020 rozpoczęte. A to znaczy, że są wakacje
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj