Pierwszego dnia, odbywających się w czasie imprezy IEM Katowice 2018, targów EXPO odwiedziliśmy między innymi stoisko firmy Alsen. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez Bartka Sieję, przedstawiciela firmy Galaktus z Białegostoku. Przedstawił nam najnowsze propozycje sprzętu dla graczy promowane na stoisku Alsena.

Najświeższym produktem dostępnym w sklepie były najnowsze dyski SSD NVMe firmy Goodram. Seria Iridium Ultimate (IRDM) to obecnie najwydajniejsze dyski w ofercie producenta. Posiadają szybki interfejs PCIe gen3 x4 NVMe oferujący prędkość odczytu do 2,9 GB/s i zapisu do 2,2 GB/s. Sprzedawane są w komplecie z radiatorem i adapterem AIC HHHL. Producent daje nam na nie 5 lat gwarancji z bezpłatnym wsparciem technicznym.

Zaprezentowano nam także dwa modele słuchawek dla graczy firmy Trust Gaming z opcją wibrującego basu, co naprawdę ekstremalnie potęguje doznania. Wystarczyło mi kilka minut, żeby zakochać się w tym rozwiązaniu. Oba modele wypadły moim zdaniem idealnie. Być może na szczegółowe testy przyjdzie jeszcze czas.

Stoisko firmy Alsen na Intel Extreme Masters EXPO 2018 1

Model GXT 354 CREON posiada dwa 40 mm głośniki, które pozwalają cieszyć się wirtualnym dźwiękiem 7.1. Wysokiej jakości kabel o długości 2 metrów, zakończony wtyczką USB, dostarcza dźwięku najwyższej jakości. Słuchawki na głowie leżą rewelacyjnie. Miękkie gąbki dookoła uszu dobrze izolują nas od otoczenia. Regulacja słuchawek pozwala na dopasowanie się do użytkownika. Całość dopełnia chowany mikrofon oraz znajdująca się na kablu regulacja głośności, włącznik mikrofonu .

Stoisko firmy Alsen na Intel Extreme Masters EXPO 2018 2

Model GXT 383 DION także uraczy nas wirtualnym dźwiękiem 7.1. W odróżnieniu od poprzednika źródłem dźwięku są dwa 50 mm głośniki. Słuchawki możemy podłączyć do komputera za pomocą cyfrowego złącza optycznego jack lub przez USB. Jak u poprzednika od otoczenia jesteśmy bardzo dobrze izolowani. Poduszki przy głośnikach jak i te dbające o komfort głowy są miękkie i idealnie dopasowują się do ciała. Na kablu znajduje się regulacja głośności, włącznik mikrofonu oraz regulator intensywności wibracji basu.

Stoisko firmy Alsen na Intel Extreme Masters EXPO 2018 3

Kolejną nowością był monitor dla graczy firmy AOC. Mowa o modelu AGON Black Edition. To 35” zakrzywiony monitor wyposażony w matową matrycę LED MVA. Charakteryzuje się ona dobrymi kątami widzenia w stosunku do matryc wykonanych w technologii VA. Natywna rozdzielczość monitora wynosi  3440 x 1440 pikseli (21:9). Kontrast dynamiczny wynosi aż 50000000:1, a odświeżanie 120 Hz. Monitor obsługuje technologie Nvidia G-Sync oraz Flicker Free – ochrona oczu przed migotaniem obrazu.

Stoisko firmy Alsen na Intel Extreme Masters EXPO 2018 4

Oczywiście monitor o tych parametrach jest niczym bez porządnego komputera. Ten prezentuje się wręcz epicko. Nie ma tu mowy o kompromisach. Każda gra, każdy program ma wycisnąć z monitora wszystkie jego możliwości. Sercem komputera jest procesor Intel Core i7-7800X. Dopełnia go 64 GB pamięci DDR4 Goodram Iridium o taktowaniu 3000 MHz. Całość zamontowana jest na płycie głównej z firmy Asus ROG. Model Rampage VI Extreme z socketem LGA 2066 oraz chipset x299 to najwyższa półka jakościowa i wydajnościowa. Grafika także od firmy Asus, a jakże, też z najwyższej półki – GTX 1080Ti Strix OC z 11 GB pamięci. Magazyn na dane zapewniają nam dwa dyski SSD NVMe ze wspomnianej wcześniej serii IRDM Ultimate. Połączone ze sobą w macierz RAID 0 dają nam 480 GB ultra szybkiej pamięci masowej. Za odprowadzanie ciepłą odpowiada chłodzenie wodne AiO firmy Be Quiet! Silent Loop 360. Za zasilanie zestawu odpowiada zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro P11 850 W 80+ ze 135 mm wentylatorem. Całość została zamknięta w obudowie firmy be Quiet!, model Dark Base 700 w wersji z oknem.

Stoisko firmy Alsen na Intel Extreme Masters EXPO 2018 5Odwiedzający stanowisko firmy Alsen mogli na własnej skórze przetestować najnowszy sprzęt dla graczy – komputery, monitory oraz peryferia. Istniała również możliwość zakupu przetestowanego sprzętu w sklepie na stanowisku.

Ponad to przez wszystkie dni odwiedzający mogli brać udział w rozgrywkach oraz konkursach wiedzy o sprzęcie komputerowym i grach. Nagrodami były przeróżne gadżety oraz peryferia. Każdy mógł także wziąć udział w rywalizacji sieciowej w grach m.in. najpopularniejszym CS:GO. Za wygrane turnieje także były przewidziane nagrody.

 


Poprzedni artykułHumble Software Bundle: MAGIX Sounds of Music
Następny artykułDiscover Tour – tryb edukacyjny w grze Assassin’s Creed Origins