AMD przejęło firmę Nitero, która zajmowała się technologią wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

0

Firma AMD ogłosiła, że przejęła własności intelektualne (IP) i kluczowy talent inżynierski od firmy Nitero. Przedsiębiorstwo zajmowała się rozwiązaniami z zakresu fali milimetrowych. Miały one znaleźć zastosowanie w przyszłych generacjach zestawów wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR). Przejęcie to zapewnia AMD zwiększenie portfolio praw.

Technologia firmy Nitero wykorzystuje 60-gigahercowe pasma radiowe. Dzięki temu ma potencjał zapewnić wielo-gigabitową transmisję z niskimi opóźnieniami w środowiskach VR o wielkości pokoju. Charakterystyka formowania wiązki rozwiązuje problem wymogu pozostawania w bezpośredniej linii między nadajnikami. W efekcie technologia ta ma szansę wyeliminować przewodowe systemy VR i umożliwić użytkownikom jeszcze łatwiejsze zagłębienie się w świat wirtualny czy rozszerzony.

Niechciane kable pozostają znaczącą barierą na drodze do upowszechnienia się wirtualnej rzeczywistości. Nasza nowo nabyta technologia VR służy w szczególności do tego, aby sprostać temu wyzwaniu i jest kolejnym przykładem na to, jak AMD czyni długoterminowe inwestycje w technologie, aby opracowywać rozwiązania o wysokiej mocy obliczeniowej i optymalnej jakości graficznej sprawiające, że komputeryzacja jest coraz bardziej rzeczywista w odbiorze.

— powiedział Mark Papermaster, dyrektor ds. technologii i starszy wiceprezes AMD.

Nasz światowej klasy zespół inżynierów był skoncentrowany na rozwiązywaniu trudnych problemów bezprzewodowej technologii VR, która mogłaby być zintegrowana z następnej generacji zestawami. Jesteśmy podekscytowani tym, że będziemy odgrywać istotną rolę w rozwijaniu długoterminowej wizji AMD.
— powiedział Pat Kelly, współzałożyciel Nitero i dyrektor generalny. Dołączył do AMD jako wiceprezes korporacyjny ds. IP w dziedzinie technologii bezprzewodowych.