North i Astralis triumfują pierwszego dnia DreamHack Masters Spring. Niespodziewana porażka G2 Esports

1
81
nikolai device reedtz astralis
nikolai device reedtz astralis

Zakończył się pierwszy dzień zmagań na DreamHack Masters Spring 2020 w regionie europejskim, w którym mieliśmy dwie niespodzianki. Dużą niespodzianką jest zwycięstwo North w meczu z G2 Esports. 

Duńska grupa 

Tak można nazwać grupę A, w któej aż trzy z czterech drużyn grających w niej reprezentuję Danię. Na inaugurację zarówno DreamHack Masters Spring 2020, jak i grupy A mieliśmy derby Danii pomiędzy Astralis i Heroic. W pierwszym z wymienionych zespołów była zmiana składu, bowiem prowadzący którym jest Lukas “gla1ve” Rossander postanowił odpocząć od profesjonalnej gry, więc do składu dołączył nowy zawodnik tego zespołu, Jakob “JUGi” Hansen. 

Heroic po zmianach w zespole co prawda przegrało mecz, jednak zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. To nie był mecz, w którym Astralis dominowało swojego rywala, co chociażby pokazują wyniki na obydwu granych mapach, gdzie na pierwszej z nich mieliśmy dogrywkę, a cały mecz był niezwykle wyrównany.

Warto również dodać, że w Heroic również były zmiany nie tylko w samym składzie zespołu, a także w roli trenera. Nowym trenerem został Nicolai “HUNDEN” Petersen, natomiast do drużyny dołączył Nikolaj “niko” Petersen, a także René “EeSeS” Madsen.

Astralis vs. Heroic 2:0

Train: 19:16
Inferno: 16:14

W drugim wczorajszym meczu było jeszcze ciekawiej. G2 Esports podejmowało North, w którym także była zmiana w składzie. Markusa “Kjaerbye’a” Kjaerbye’a zastępuje nie tak doświadczony zawodnik, którym jest Kristoffer “Kristou” Aamand. Zastanawialiśmy się, czy da radę grać przeciwko wicemistrzom Intel Extreme Masters Katowice 2020, ale jak widać po wyniku i po grze, pokazał się z dobrej strony, jak na debiut. Jego drużyna pokonała G2 Esports 2:1, co jest dużym zaskoczeniem patrząc chociażby na to, że przed meczem faworytem do zwycięstwa był francusko-bałkański skład.

G2 Esports vs. North 1:2

Vertigo: 10:16
Inferno: 16:8
Dust2: 14:16

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2020 – Illuminar Gaming na szczycie, Cyberwolves pewne miejsca w strefie spadkowej.
Następny artykułG2 Esports z Heroic, Astralis w kolejnych derbach. Drugi dzień DreamHack Masters Spring 2020
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj