Acer zostaje członkiem projektu OSVR

0

Projekt Open Source Virtual Reality otrzyma wsparcie od firmy Acer, jednego z pięciu największych na świecie przedsiębiorstw komputerowych. OSVR to to ekosystem wirtualnej rzeczywistości stworzony od podstaw tak, aby ustanowić wspólny standard dla producentów urządzeń, deweloperów gier. Za cel stawia sobie stworzenie najgłębszych doznań w obszarze wirtualnej rzeczywistości.

Firma Acer potwierdziła swoje zainteresowanie rozwojem segmentu wirtualnej rzeczywistości, a od pewnego czasu trwają już wewnętrzne prace nad urządzeniami VR, kompatybilnymi ze środowiskiem OSVR.

Tym samym przedsiębiorstwo dołączyło do ponad 350 partnerów, wliczając w to producentów oprogramowania, headsetów VR, urządzeń peryferyjnych, audio i wielu innych.

James Lin, główny menedżer Produktów IT oraz Netbooków:

OSVR wspaniale uzupełnia nasze plany wprowadzenia firmy Acer na część rynku związaną z wirtualną rzeczywistością. Ekosystem otwartego oprogramowania pozwoli entuzjastom oraz graczom na używanie naszych produktów VR, bez zamartwiania się o ich kompatybilność z innymi technologiami.