24 godzinne wydarzenie GeForce Garage z Polską, Czechami i Rumunią

0

Firma NVIDIA ma przyjemność poinformować o 24-godzinnym wydarzeniu GeForce Garage, które rozpocznie się 3 października 2017 roku o godzinie 19:00. Zawodnicy z trzech krajów: Polski, Rumunii i Czech zmierzą się na scenie ESL Arena w Katowicach. Transmisja będzie prowadzono na żywo w Internecie na kanale Twitch i w serwisie YouTube. Na Facebooku będzie można oglądać komentowane wejścia na żywo.

GeForce Garage

Wszystkie drużyny będą tworzyć unikatowe maszyny, dla których inspiracją będzie Destiny 2, gra komputerowa stworzona przez studio Bungie i wyprodukowana przez Activision. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji identyczne komponenty składające się na gotowy komputer oraz dodatkowo materiały dostępne w każdym sklepie z artykułami do majsterkowania. Technika pracy jest dowolna, ale należy spodziewać się wykorzystania wycinarek, szlifierek, spawarek czy innych urządzeń znanych z przydomowych garaży.

GeForce Garage

Kapitanem polskiej drużyny jest Staszek „Tips” Wiertelak, trzydziestoletni artysta i twórca z Poznania, miłośnik gier komputerowych i wielki fan filmów, znany z takich projektów jak Tron dla Gracza. Wspierał go będzie pasjonat overclockingu, Jarek „Blackwhite” Arczyński. Podczas poprzednich zawodów stworzyli oni wyjątkowa maszynę opartą o stalowy profil, mającą wiele elementów ruchomych i wyglądającą diametralnie inaczej niż pierwotny komputer. Przedstawiciele Rumunii to Tudor „Monstru” Bădică oraz George „Papa Jock” Poteca, a Czechów reprezentować będą Filip Karel oraz Josef „PKBO” Dvořák.