ZOTAC International zapowiedział pierwszy w historii turniej ZOTAC CUP MASTERS. Odbędzie się on we współpracy z ESL i BattleFy, stając się znaczącym wydarzeniem esportowym. Jest to pierwszy turniej zorganizowany w ramach targów Computex, który pozwoli graczom przetestować swoje umiejętności w jednej z najbardziej popularnych gier MOBA – Dota 2. Regionalne kwalifikacje rozpoczną się 12 marca, a finałowe zmagania będą rozgrywane od 30 maja do 3 czerwca na targach Computex w stolicy Tajwanu, Taipei.

Zwycięzcy regionalnych eliminacji pojadą na finał ZOTAC CUP Masters, który odbędzie się w ramach targów Computex. Rejestracja uczestników regionalnych kwalifikacji rozpocznie się 8 marca, a pojedynki będą rozgrywane w marcu, kwietniu i maju. Gracze muszą być zarejestrowani zgodnie ze swoim regionem zamieszkania. Zwycięzcy regionalnych meczów pojadą do stolicy Tajwanu, Taipej, aby uczestniczyć w finałach ZOTAC CUP MASTERS Computex. W sumie sześć zespołów, które wygrały regionalne kwalifikacje oraz dwie zaproszone zespoły będą walczyć o sławę i chwałę w centrum wystawienniczym Computex Nangang Convention Center.

ZOTAC promuje gry online oraz esport za pośrednictwem platformy internetowej ZOTAC CUP. Po 10 latach prowadzenia turniejów ZOTAC CUP i tysiącach rozegranych meczy, ZOTAC podnosi poziom zawodów esportowych na jeszcze wyższy poziom. ZOTAC CUP MASTERS Computex oferuje imponującą pulę nagród w wysokości 100 000 dolarów, więc stawka jest wysoka.

Dzięki transmisji on-line, fani z całego świata będą mogli śledzić przebieg mistrzostw, począwszy od regionalnych gier eliminacyjnych, a kończąc na ostatecznej bitwie na targach Computex. Transmisja na żywo z wielkiego finalu będzie dostępna na stronie internetowej ZOTAC CUP oraz na kanale Twitch ZOTAC CUP. Ponadto, w trakcie mistrzostw, ZOTAC zaplanował szereg ekscytujących wydarzeń dla fanów i widzów.