Xyp9x oficjalnie poza składem Astralis, zawodnik robi przerwę od profesjonalnej gry

Fot. BLAST Pro Series

Andreas “Xyp9x” Højsleth oficjalnie poza podstawowym składem duńskiego Astralis. W roli stand-ina zastąpi go Marco “Snappi” Pfeiffer, który obecnie przebywa na ławce rezerwowych w innej, duńskiej organizacji – Heroic. Andres “Xyp9x” Højsleth robi przerwę od profesjonalnej gry.

Wczoraj jeden z amerykańskich dziennikarzy, Jarek “Dekay” Lewis poinformował o tym, że w drużynie Astralis prawdopodobnie będzie zmiana składu, a tym który go opuści będzie Andreas “Xyp9x” Højsleth, bowiem nie uczestniczył w treningach z Nicolaiem “dev1cem” Reedtzem, a także całą resztą drużyny.

Początkowo nie było wiadomo, czy to przerwa od profesjonalnej gry i powrót do Astralis, czy też koniec współpracy z duńską organizacją. Dzisiaj wiemy jednak na pewno, że Andreas “Xyp9x” Højsleth znalazł się poza oficjalnym składem, a w roli stand-ina zastąpi go Marco “Snappi” Pfeiffer, który od jakiegoś czasu jest na ławce rezerwowych w Heroic.

To informacja od samego Andreasa “Xyp9xa” Højsletha:

“Przez ostatnie miesiące miałem symptomy stresu i wypalenia. Nadszedł czas, by zrobić sobie przerwę, odpocząć i odzyskać motywację, by znów rywalizować pod banderą Astralis. Wszyscy z mojego otoczenia zrobili mnóstwo rzeczy, by do tego nie musiało dojść i najchętniej nadal grałbym, ale to najwyższy czas, bym zajął się swoim zdrowiem, dlatego korzystam z urlopu zdrowotnego.

Chcę podziękować wszystkim moim kolegom z drużyny, mojej organizacji oraz osobom, które mnie wspierały. Nie wiem, kiedy wrócę do rywalizacji, ale mam nadzieję, że moi fani mnie zrozumieją, bo była to dla mnie bardzo trudna decyzja”

Aktualny skład Astralis wygląda następująco:

Nicolai “dev1ce” Reedtz
Emil “Magisk” Reif
Peter “dupreeh” Rasmussen
Jakob “JUGi” Hansen
Marco “Snapii” Pfeiffer – stand-in

Danny “zonic” Sørensen – trener
Patrick “es3tag” Hansen – od 1 lipca 2020

Więcej informacji na temat Andreasa “Xyp9xa” Højsletha


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] którzy zastąpią zarówno prowadzącego, Lukasa „gla1ve’a” Rossandera, jak i Andreasa „Xyp9xa” Højsletha. Duńscy zawodnicy postanowili zrobić sobie przerwę od profesjonalnej […]

trackback

[…] Astralis w ostatnim czasie zrobiło bardzo dużo zmian w swoim składzie. Najpierw sam prowadzący duńskiej formacji, Lukas „gla1ve” Rossander zdecydował się na przerwę od profesjonalnej gry, a zaraz po nim na taką samą przerwę zdecydował się, Andreas „Xyp9x” Højsleth.  […]

trackback

[…] musieli szybko działać, gdyż z drużyny na przerwę od profesjonalnego grania przeszedł Andreas „Xyp9x” Højsleth, a jeszcze wcześniej sam prowadzący, Lukas „gla1ve” […]