Valve świętuje 20 lat istnienia na rynku gier i wkracza w erę VR

0

Firma Valve obchodziła kilka dni temu 20 lat istnienia na rynku. Została ona założona 24 sierpnia 1996 roku w Kirkland z inicjatywy Gabe’a Newella i Mike’a Harringtona. Duży rozgłos zdobyto po premierze gry Half-Life, która okazała się kultową pozycją w swoim czasie. W rok później, bo w 1999 roku pojawił się Counter-Strike, czyli modyfikacja która wprowadzała walkę pomiędzy dwoma drużynami.

Valve - historia

W 2003 roku wprowadzono platformę Steam. Miała ona integrować wszystkie gry w jednym miejscu i ułatwiać rozgrywkę, pomiędzy graczami. Stała się domyślnym sposobem instalacji gier od Valve. W późniejszym okresie postanowiono przekształcić projekt w swojego rodzaju sklep, który znamy w obecnym kształcie.

Dzisiaj Valve to wielka korporacja, która zarabia miliony dolarów na swoim głównym produkcie, jakim jest właśnie Steam. Od niedawna także nawiązano współpracę z HTC i dodano obsługę okularów wirtualnej rzeczywistości Vive. Głównymi produktami firmy są dwa tytuły: Counter-Strike: Global Offensive oraz DOTA 2, które biją rekordy popularności i są podstawowymi grami w e-sporcie.