System FRITZ!OS 6.50 dla FRITZ!WLAN Repeater i FRITZ!Powerline

0

AVM udostępniło system operacyjny FRITZ!OS 6.50 dla wszystkich modeli wzmacniaczy sygnału sieci bezprzewodowej FRITZ!WLAN Repeater i produktów FRITZ!Powerline. Nowa wersja dla repeaterów FRITZ!WLAN 1750E, 450E i 310 oraz dla modelu powerline z funkcją bezprzewodowej sieci LAN FRITZ!Powerline 540E, poprawia przejrzystość i bezpieczeństwo w sieci domowej, opartej na produktach FRITZ!. Interfejs użytkownika “fritz.repeater” i “fritz.powerline” pojawi się w nowej elastycznej wersji.

FRITZ!OS 6.50

Co ciekawe, dodano sporo optymalizacji, zwiększających dostępną przepustowość w paśmie 2.4 Gz. Dzięki rozbudowanym technikom automatycznego wyboru kanału, urządzenia FRITZ!Powerline mogą zawsze może pracować z odpowiednią mocą. W urządzeniach FRITZ!WLAN Repeater i adapterach powerline z funkcjonalnością sieci bezprzewodowej, menu “WLAN” pokazuje obciążenie aktualnie używanego kanału radiowego na przestrzeni czasu i dla wybranego pasma częstotliwości. Czym mniejsze obciążenie danego kanału, tym większą da się uzyskać na nim przepustowość. Bezpłatna aplikacja FRITZ!App WLAN dla systemu Android również dba o to, aby użytkownik był stale informowany o ważnych szczegółach dotyczących zestawionego połączenia. Ta sama aplikacja FRITZ!App może być nawet wykorzystywana do wykonywania aktualizacji oprogramowania urządzeń FRITZ!WLAN Repeater.

W nowej wersji oprogramowania, ustawienia sieci radiowej routera FRITZ!Box mogą być zastosowane w nowym adapterze FRITZ!Powerline 540E przez naciśnięcie przycisku WPS na obu urządzeniach.

Aktualizacja do wersji 6.50 jest dostępna bezpłatnie dla modeli FRITZ!WLAN Repeater o symbolach 1750E, 450E i 310 oraz FRITZ!Powerline 540E. Rozpoczęcie aktualizacji w minutę: po wpisaniu w przeglądarce adresu “fritz.box”, “fritz.repeater” lub “fritz.powerline”, użytkownik klika odnośnik “System”, “Aktualizacja”, a następnie przycisk “Wyszukaj nowe oprogramowanie FRITZ!OS”.