Streacom DA2 – bardzo modularna obudowa mini-ITX

0

Streacom zaprezentował nową obudowę mini-ITX – DA2. Jest to konstrukcja typu Mini Tower o wymiarach 340 x 286 x 180 (głębokość x wysokość x szerokość) milimetrów. Wykonano ją ze stopu aluminium (6063), a w tym szkielet z dobrej jakości stali. Całość waży dzięki temu zaledwie 3.9 kilograma. Obudowa jest dostępna w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym, co powinno zadowolić wiele osób.

Streacom DA2

Dwa panele boczne oraz tylni posiadają łącznie 2000 otworów, co zapewnia świetny przewiew powietrza. Góry i spód natomiast zostały wyposażone w specjalnie siatki przeciwpyłowe. Z przodu znajduje się przycisk włączenia wykonany jest ze szkła. W środku zamontowano niewielką diodę, która sygnalizuje działanie komputera. Dodatkowo producent umieścił złącze USB Typu C. Przedni panel jest w pełni wymienialny.

Streacom DA2

Najciekawsza jest konstrukcja wnętrza. Prócz podstawowego szkieletu, w środku umieszczono specjalne ruchome prowadnice. Mają one umożliwić jak najlepsze rozmieszczenie podzespołów w środku.

Streacom DA2

A skoro już mowa o podzespołach. W środku standardowo umieścimy płytę główną mini-ITX, zasilacze SFX, SFX-L oraz ATX oraz karty graficzne o maksymalnej długości 330 milimetrów. W przypadku dysków wejdzie tutaj do trzech urządzeń 3,5″ lub do ośmiu 2,5″.

Streacom DA2

Streacom DA2 będzie dostępny w cenie 189 euro, czyli około 820 złotych. Czy to dużo za takiej jakości obudowę? Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Streacom DA2


0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] COMPUTEX 2018 obudowę DA2. O tym modelu mieliśmy okazję usłyszeć pod koniec maja, kiedy odbyła się jej premiera. Jest to konstrukcja typu Mini Tower o wymiarach 340 x 286 x 180 (głębokość x wysokość x […]