Jedna z chińskich stron udostępniła w Internecie pełną listę procesorów AMD Ryzen. W skład nowej serii ma wejść aż 17 modeli. Co ciekawe, uporządkowano troszkę nazewnictwo i będzie ono wyglądać tak: R7 dla najwydajniejszych modeli, R5 dla średniej półki, natomiast R3 segmentu mniej wymagającego. Tabelka poniżej pokazuje pięć procesorów 8 rdzeniowych, 4 sześciordzeniowe oraz aż osiem 4 rdzeniowych.

AMD Ryzen - lista modeli

Dodatkowo można zobaczyć oznaczenia PRO oraz X. Póki co nie jest jasne co sugerują. Więcej informacji dowiemy się bliżej premiery, która jest zaplanowana na początek marca.


ŹRÓDŁOhexus.net
Poprzedni artykułPalit zapowiada kartę GALAX GeForce GTX 1070 OC Mini
Następny artykułPalit zapowiada kartę KFA2 GeForce GTX 1070 OC Mini
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.