Firma Transcend wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele kart pamięci: SDXC UHS-I U3 i SDXC/SDHC UHS-I U3X. Obie karty posiadają wymiary 32 x 24 x 2.1 mm, ważą 2 gramy oraz posiadają 10 000 cykli wsunięcie/wysunięcie. Wyposażono je także oprogramowanie RecoveRx, które umożliwia przywracanie przypadkowo skasowanych danych.

Dla kart SDXC UHS-I U3 oraz SDXC/SDHC UHS-I U3X z serii “Extreme” prędkości zapisu danych sięgają odpowiednio do 60 MB/s oraz do 95 MB/s. Karty są również obsługiwane przez urządzenia, które wspierają jedynie standard UHS-I U1, zapewniając wówczas prędkość zapisu na poziomie 10 MB/s oraz umożliwiając rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080p.

Sugerowane ceny poszczególnych wersji pojemnościowych kart wynoszą:

  • SDXC UHS-I U3 w wersji 64GB: 180 zł, w wersji 128GB: 370 zł
  • SDXC UHS-I U3X w wersji 64GB: 355 zł
  • SDHC UHS-I U3X w wersji 32GB: 175 zł

Poprzedni artykułSapphire R9 290 Vapor-X z rdzeniem Hawai XT i technologią Tri-X
Następny artykułTP-Link TL-SG2424P – 24-portowy gigabitowy przełącznik z technologią Power over Ethernet Plus
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.