Transcend wprowadziło do sprzedaży nowy moduł pamięci DDR3 Load-Reduced DIMM (LRDIMM) 32GB. Technika LRDIMM umożliwia obejście zwiększenia obciążenia i zmniejszenia prędkości, przy dużej liczbie układów DRAM.

Specjalny bufor pamięci działa, jako pośrednik dla wszystkich sygnałów wysłanych z hosta do chipów DRAM. W porównaniu do standardowych RDIMM lub UDIMM system wyposażony w LRDIMM może obsługiwać więcej modułów na kanał bez utraty prędkości.

Transcend DDR3 LRDIMM 32GB sprawdzi się świetnie przy wykonywaniu wymagających zadań, jak np. maszyny wirtualne, czy chmury obliczeniowe. Nowe moduły sprawdzą się szczególnie w serwerach opartych na platformie Romley Intela, gdzie mamy 24 sloty pamięci. Możemy dzięki nim osiągnąć pojemność 768 GB, co daje 50-procentowy wzrost pojemności pamięci w stosunku do modułów RDIMM (maksymalnie 512 GB) i 500-procentowy wzrost w stosunku do modułów UDIMM (maksymalnie 128 GB).


Poprzedni artykułSapphire Radeon HD 7790 i Radeon HD 7790 DUAL-X OC
Następny artykułAOC q2963Pm
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.