Firma TP-Link wprowadziła do sprzedaży router Archer C2600. Urządzenie działa w standardzie 802.11ac i tworzy dwupasmową sieć bezprzewodową o łącznej prędkości do 2,53 Gb/s. Za zasięg odpowiedzialne są cztery zewnętrzne anteny, a dzięki technologii MU-MIMO router może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i zapewniać stabilne połączenie między nimi.

TP-LINK Archer C2600

TP-Link Archer C2600 posiada elegancką czarną obudowę. Na przodzie zamontowano diody sygnalizujące pracę routera, a producent umożliwia ich całkowite wyłączenie na noc. Z tyłu znajdziemy cztery gigabitowe porty Ethernet, złącze WAN oraz włącznik zasilania. Z boku natomiast dostępne są dwa porty USB 3.0 oraz 3 przyciski: Reset, WPS i WiFi On/Off.

TP-LINK Archer C2600

Do obsługi routera został przygotowany nowy intuicyjny interfejs, który umożliwia konfigurację na trzy sposoby. Pierwszy – szybki – przeznaczony jest dla niedoświadczonych użytkowników i pozwala na utworzenie połączenia w 15 sekund. Drugi to podstawowe opcje konfiguracyjne, a trzeci, zaawansowany przeznaczony jest dla doświadczonych użytkowników.

TP-LINK Archer C2600

Routerem możemy zarządzać nie tylko z poziomu przeglądarki internetowej, ale również dzięki aplikacji TP-LINK Tether na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Dzięki niej użytkownicy zyskują szybki dostęp do najważniejszych opcji związanych z zarządzaniem ustawieniami routera, w tym rozbudowanych funkcji kontroli rodzicielskiej. Ponadto korzystając z prostego i intuicyjnego interfejsu możliwe jest monitorowanie pracy sieci oraz sprawdzenie listy urządzeń podłączonych do routera Wi-Fi.

TP-LINK Archer C2600

TP-LINK Archer C2600 jest już dostępny w sprzedaży. Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją.


Poprzedni artykułPixel Heaven 2016 – kolejny zjazd fanów gier
Następny artykułiiyama XB2483HSU-B2DP dostępny w Polsce
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.