Organizacja PCI-SIG upubliczniła informacje o nowym złączu o nazwie OCuLink. Jest to specjalny kabel, przeznaczony dla różnego urządzeń, który ma służyć do transferu danych. Posiada on 4 niezależne 8 Gb/s linie na przesyłanie danych, co daje łącznie 32 Gb/s. Jak podaje producent ma on być połączeniem technologii optycznej i elektrycznej, dzięki czemu nie będzie potrzeba jakiś specjalnych konwerterów sygnałowych.

oculink

A co to oznacza dla zwykłych użytkowników? Jak dla nas same zalety. O ile nie będzie to droga w implementacji technologia i dodatkowo. I nie będzie to trwało tak długo, jak to jest w przypadku złącza Thunderborlt, które ciągle próbuje zawładnąć rynkiem.


Poprzedni artykułGenesis SX77 – wyprofilowany fotel dla gracza ze skóry ekologicznej
Następny artykułGIGABYTE wprowadza do oferty GeForce GTX 1060 Mini ITX OC 3GB
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.