MSI wprowadziło do swojej oferty dwie nowe karty graficzne: Radeon RX 460 2GT LP i Radeon RX 460 4GT LP. Oba modele są niskoprofilowe i zostały oparte na rdzeniu Baffin. Taktowania kart wynoszą: podstawowe 1090 MHz, a w trybie turbo 1200 MHz. Całość wspomagana jest odpowiednio przez 2 GB lub 4 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 7000 MHz, na 128 bitowej szynie danych.

Za chłodzenie odpowiada niewielkich rozmiarów radiator z dwoma wentylatorami. Zajmuje on aż dwa sloty ale jest niskoprofilowy. Karta nie wymaga dodatkowego zasilania. Na śledziu znajdują się następujące złącza: HDMI oraz DL-DVI.

Nie podano ceny poszczególnych modeli.


Poprzedni artykułPierwsze przecieki dotyczące karty NVIDIA Volta GV100
Następny artykułHalo Wars 2 ujawnia kartę NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.