Logitech wprowadziło do swojej oferty nowe klawiatury mechaniczne: G512 i G513. Oferują one aż trzy różne rodzaje przełączników – Tactile, Linear oraz najnowsze GX Blue. Prócz tego mamy dostępne podświetlenie LIGHTSYNC. Zapewnia ono pełne spektrum ok 16,8 mln kolorów RGB z możliwością dostosowania podświetlenia poszczególnych klawiszy oraz tworzenia własnych efektów animacji bądź korzystania z już istniejących motywów.

Obecnie gracze mogą wybierać przełączniki biorąc pod uwagę profil korzystania z klawiatury:

  • GX Blue – najnowsze przełączniki mechaniczne, dostępne w klawiaturach G512 oraz G513, przeznaczone dla miłośników wyraźnie słyszalnego kliknięcia.
  • Tactile – sprężysty przełącznik ROMER-G, który oferuje wyczuwalną reakcję podczas jego aktywacji. Aktywacja dotykowa ma minimalny zakres, dzięki czemu zapewnia precyzję, nie powodując przy tym hałasu, który zazwyczaj generuje klawiatura mechaniczna. Przełączniki Tactile są idealnym wyborem podczas rozgrywek i strzelanek pierwszoosobowych (FPS).
  • Linear – liniowy przełącznik ROMER-G zapewnia płynne i gładkie naciskanie klawiszy. Aktywacja liniowa jest idealnym wyborem w przypadku podwójnego naciskania, szybkich sekwencji klawiszy oraz niezakłóconego naciskania klawiszy do połowy. Jest to doskonały wybór dla graczy skupiających się na grach akcji i tytułach MMO.

W konstrukcji obu modeli użyto użyto bardzo wytrzymałego szczotkowanego aluminium 5052. Pozwoliło to na uzyskanie niskiej konstrukcji, wykonanej z najwyższa jakością gwarantującą bezawaryjne, długotrwałe użytkowanie. Wbudowany kabel USB łączy port USB 2.0 z własnym wejściem, zapewniając 100% mocy przez cały czas. Mechaniczna klawiatury do gier są dostępne w kolorze czarnym.

Klawiatura mechaniczna Logietch G512, z możliwością wyboru przełączników klawiszy będzie dostępna w sklepach detalicznych na całym świecie w czerwcu 2018 roku. Spodziewana cena detaliczna to 569 zł. Natomiast klawiatura G513 z nowymi przełącznikami GX Blue także trafi do sklepów w czerwcu 2018, a jej spodziewana cena detaliczna to 789 zł.


Poprzedni artykułPrey Mooncrash – nowy dodatek do gry z misją na księżycu
Następny artykułInno3D N1060-2DDN-N5GN – nowa karta graficzna mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.